Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
 • Profil użytkownika

  AutemSzanujeZasady

  Kierowca
  Zamieszcza materiały od: 7 stycznia 2021 - 17:47
  Ostatnio: 15 stycznia 2021 - 9:25
  • Materiałów na głównej: 11 z 12
  • Punktów za materiały: 14
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
   
  Pijany 24-letni kierowca próbując uciec przed policją w Roeselare w Belgii uderzył w wysuwany słupek na starym mieście.
  Słupek ma za zadanie ograniczyć wjazd osobą nie uprzywilejowanym. Zadanie jego zostało przedstawione na filmie
  -Samochód został uszkodzony a kierowca został przetransportowany w ciężkim stanie do szpitala.
  "skrzyżowanie Świętokrzyska, Hallera poranek 12.01.2021 sytuacja co do winy klarowna, więc się nie zatrzymywałem, stłuczka Białystok styczeń 2021"
  14 stycznia 2021, 11:00 przez AutemSzanujeZasady (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Zielona woda i kłęby pary na Rondzie Uniwersyteckim w Szczecinie. 13 stycznia po godz. 14 doszło do awarii ciepłowniczej.
  Do awarii doszło w komorze ciepłowniczej na Rondzie Uniwersyteckim. Zielona woda świadczy o tym, że jest tam rzeczywiście wyciek, kłębowiska pary to kwestia temperatury, woda jest bardzo gorąca nawet osiąga temp. 100 stopni Celsjusza, a na zewnątrz jest temperatura równa zeru. Awaria na pewno oznacza to że będzie brak ogrzewania centralnego w okolicy.
  Na drogach tworzą się ogromne korki.
  13 stycznia 2021, 18:58 przez AutemSzanujeZasady (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  DTŚ 13.01.2021 godzina 8:24 dochodzi do kolizji pojazdów. W czasie trwania akcji i zabezpieczania drogi przez straż dochodzi do drugiej kolizji o godzinie 09:33 "zakręt mistrzów" Ruda Śląska business control monitoring
  13 stycznia 2021, 14:23 przez AutemSzanujeZasady (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Kierowca korzystając z możliwości wjechania na skrzyżowanie przy okazji zielonej strzałki czyli skrętu warunkowego, przepuszcza pieszego na przejściu dla pieszych, nie zauważając rowerzysty który właśnie korzysta z przejazdu do rowerów , również na tym skrzyżowaniu. Jak widać dochodzi do potrącenia, jednak sprawę szybko wyjaśniają sobie obydwie osoby odpowiedzialne za to zdarzenie. I każdy odjeżdża w swoim kierunku. DK82
  Lublin, Lubelskie 09.01.2021 r.
  12 stycznia 2021, 21:03 przez AutemSzanujeZasady (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  "Film z videorejestratora auta jadącego bezpośrednio za Toyotą która dachowała ubiegłej nocy w Alei Niepodległości w Warszawie. Zdarzenie miało miejsce w Warszawie około godziny 2:00 z piątku na sobotę w Al. Niepodległości na wysokości numeru 135, w kierunku Ursynowa. Kierujący osobową Toyotą, stracił panowanie pojazdem i doprowadził do dachowania uszkadzając po drodze, na pobliskim parkingu kilka aut. Kierowca o własnych siłach wydostał się z uszkodzonego pojazdu, został przebadany przez przybyły Zespół Ratownictwa Medycznego. Nie, wymagał hospitalizacji, nie odniósł żadnych obrażeń. Na miejscu swoje działania prowadzili rownież, Strażacy z JRG 3( 2 zastępów) oraz Policja. Jak udało się ustalić nam z relacji świadków, wynika iż dwa samochody ścigały się Al. Niepodległości. W momencie kiedy kierowca Toyoty stracił panowanie nad pojazdem, drugie auto biorące udział w wyścigu odjechało. Kierujący Toyotą obywatel Tadżykistanu, w rozmowie z naszym fotoreporterem, przyznał iż jeździ w usługach przewozu osób znanej firmy i że jechał już do domu, bo na dziś zakończył pracę.
  11 stycznia 2021, 17:45 przez AutemSzanujeZasady (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Ronda i związane z nimi problemy kierowców.

  Mandaty za złamanie przepisów na rondach
  - Nieustąpienie pierwszeństwa przy zmianie pasa ruchu - 250 zł/5 pkt
  - Nieodpowiednie ustawienie pojazdu na jezdni przed skrętem - 150 zł
  - Nieustąpienie pierwszeństwa nadjeżdżającemu pojazdowi szynowemu - 250 zł/6 pkt
  - Niezastosowanie się do znaku C-12 „ruch okrężny” - 250 zł/5 pkt
  - Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu oznaczonym znakami określającymi pierwszeństwo - do 500 zł/6 pkt

  Jeśli przed rondem umieszczono znaki „ruch okrężny” i „ustąp pierwszeństwa”, to pojazdy znajdujące się już na skrzyżowaniu mają pierwszeństwo przed tymi, które na skrzyżowanie chcą wjechać; ta zasada dotyczy również tramwajów – wjeżdżając na rondo, przepuszczają pojazdy znajdujące się na nim, natomiast przy zjeździe ze skrzyżowania nabywają pierwszeństwa. Uwaga! Jeżeli przed rondem umieszczono wyłącznie znak C-12 „ruch okrężny” (bez znaku „ustąp pierwszeństwa”), to obowiązuje zasada „prawej ręki”, czyli wjeżdżający na rondo mają pierwszeństwo przed tymi, którzy już po nim jadą. Tak oznakowane skrzyżowania zdarzają się jednak bardzo rzadko.

  Jeżeli na rondzie funkcjonuje sygnalizacja świetlna, to ona decyduje o pierwszeństwie przejazdu (dotyczy także tramwajów); jeśli sygnalizatory jednocześnie zezwalają na ruch tramwajów i samochodów, to tramwaj ma pierwszeństwo przed samochodem. Ważne: na skrzyżowaniu oznaczonym znakami C-12 tramwaj ma pierwszeństwo także wtedy, gdy skręca, a auto jedzie na wprost!

  Zajmując pas ruchu przed wjazdem na rondo, należy robić to zgodnie z ogólnymi zasadami. Jeśli jedziemy prosto lub skręcamy w prawo, najwygodniej i najbezpieczniej zająć prawy pas; podczas opuszczania ronda z pasa innego niż prawy przecinamy inne pasy ruchu. W takiej sytuacji mamy obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdom znajdującym się na tych pasach (np. jadącym na wprost).

  Przy zmianie pasa na rondzie obowiązują takie same zasady, jak na prostej drodze, a to oznacza, że zgodnie z kodeksem drogowym kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony. Zmieniając pas, ustępujemy temu, kto już po nim jedzie, a w sytuacji, kiedy wykonujemy manewr zmiany pasa równocześnie z innym autem, pierwszeństwo ma ten, kto jest po prawej stronie.
  Wiele kontrowersji wzbudza kwestia używania kierunkowskazów na rondzie i tuż przed nim. Niektórzy kierowcy, szczególnie na niewielkich rondach, sygnalizują zamiar skrętu w lewo jeszcze przed wjazdem na skrzyżowanie, a dopiero przed samym zjazdem z ronda włączają prawy kierunkowskaz. Takiego zachowania uczą swoich kursantów niektóre szkoły nauki jazdy, zdarzało się nawet, że oczekiwali tego egzaminatorzy podczas egzaminów na prawo jazdy.

  -Bardzo dziękuję za obejrzenie filmu i odwiedzenie mojego profilu. Nie zapomnij za subskrybować mojego kanału oraz koniecznie zostaw łapkę w górę i komentarz-
  Subskrybuj i bądź na bieżąco
  10 stycznia 2021, 21:30 przez AutemSzanujeZasady (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Eysturoyartunnilin - łączy wyspę Streymoy z wyspą Eysturoy przez podmorski tunel pod cieśniną Tangafjørður na Wyspach Owczych. Rozgałęziona po przez rondo pod wodą na trzy drogi konstrukcja ma długość 11,24 km i jest to jedyne pod Atlantykiem podmorskie rondo. Tunel skróci drogę z Tórshavn do Runavík/Strendur z 55 do 17 kilometrów. Zamiast 64 minut, przejechanie tej trasy zajmie 16 minut. Z kolei jazda z Tórshavn do Klaksvík zostanie skrócona z 68 minut do 36 minut.
  Podwodny tunel składa się z trzech dróg, które spotykają się na rondzie, wybudowanym 72,6 metrów pod powierzchnią fiordu Skálafjørður. Odległości do ronda wynoszą: 2153 metrów od wjazdu w Rókini w Saltnes, 1625 metrów od Sjógv przy Strendur. Główna odnoga z Tórshavn do ronda ma aż 7460 metrów. Daje to całkowitą długość dróg wynoszącą 11 238 metrów. Najniższy punkt znajduje się 189 metrów pod powierzchnią wody. Nachylenie w tunelu nie przekracza 5 procent. Rondo szybko zyskało przydomek "MEDUZA"

  Bardzo dziękuję za obejrzenie filmu i odwiedzenie mojego profilu. Nie zapomnij za subskrybować mojego kanału oraz koniecznie zostaw łapkę w górę i komentarz
  Subskrybuj i bądź na bieżąco
  10 stycznia 2021, 21:25 przez AutemSzanujeZasady (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Kierujący samochodem osobowym marki Volvo potrącił szesnastolatka, który wraz z kolegą przechodził na oznakowanym przejściu dla pieszych, szesnastolatek z ciężkimi obrażeniami został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala na oddział chirurgii urazowej, a następnie został przetransportowany na oddział neurochirurgii. Kierowcy winnemu potrąceniu zostały zatrzymane prawo jazdy. A sprawa swój finał będzie miała w sądzie.
  -Bardzo dziękuję za obejrzenie filmu i odwiedzenie mojego profilu. Nie zapomnij za subskrybować mojego kanału oraz koniecznie zostaw łapkę w górę i komentarz-
  Subskrybuj i bądź na bieżąco
  8 stycznia 2021, 18:07 przez AutemSzanujeZasady (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Źródło:

  AutemSzanujeZasady

  DTŚ kolizja 07.01.2021 business control monitoring
  -Bardzo dziękuję za obejrzenie filmu i odwiedzenie mojego profilu. Nie zapomnij za subskrybować mojego kanału oraz koniecznie zostaw łapkę w górę i komentarz-
  Subskrybuj i bądź na bieżąco
  8 stycznia 2021, 18:41 przez AutemSzanujeZasady (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Źródło:

  AutemSzanujeZasady