Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
 • Profil użytkownika

  bandyta

  Młody rajdowiec
  Zamieszcza materiały od: 20 września 2021 - 8:24
  Ostatnio: 4 marca 2024 - 9:03
  • Materiałów na głównej: 148 z 153 (5 usunietych przez adm.)
  • Punktów za materiały: 991
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
   
  Kilka ciekawszych finałów sytuacji drogowych.
  16 lutego 2024, 17:07 przez bandyta (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Źródło:

  bandyta

  Trudno to się komentuje...
  9 lutego 2024, 18:27 przez bandyta (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Cześć, przesyłam film z kolizji, do której doszło w październiku tego roku. Panu (tak wynika z listu z policji o ukaraniu sprawcy) nie spodobał się fakt, że nie zrobiłem mu miejsca na wciśniecie się mi „pod łokieć”. Właściwie to nie widziałem go, bo kto by spodziewał się że ktoś nie mając miejsca będzie próbował się wcisnąć na siłę). Zrównaliśmy się (mimo, że jezdnia w tamtym miejscu jest dość szeroka to sam pas tak szeroki nie jest. Ja tak czy inaczej nadal trzymałem się pasa, BMW już nie) i tak sobie jechaliśmy razem do momentu, gdy gościa nie zablokowało auto które było przede mną. W tamtym momencie typek wspiął się na wyżyny swoich możliwości i chcąc koniecznie wcisnąć się przede mnie obtarł mnie (to na filmie widać) i jadące z naprzeciwka Audi, które planowało skręt w lewo na skrzyżowaniu. (tego już nie widać).

  Koleś po wszystkim uciekł. Wiedząc że mam kamerkę nawet gościa nie goniłem, od razu pojechałem na komendę, pokazałem filmik i zgłosiłem kolizję. Co zabawne, gość z uszkodzonego Audi również udał się na ten sam komisariat (był przede mną), jednak nie był w stanie podać szczegółów innych niż marka i kolor samochodu oraz oczywiście lokalizacji. Jednym słowem pomogłem rozwiązać dwie sprawy za jednym zamachem. Policjant ocenił, że zdarzenie będzie rozpatrzone jako dwie oddzielne kolizje (za każdą mandat + punkty). Naruszenia w postaci wyprzedzenia na skrzyżowaniu, przejściu dla pieszych albo jazda po pasie dla rowerów zostaną „wchłonięte” przez mandat za kolizję. Od momentu kolizji do wyjścia z posterunku minęło ok. 2 godziny.

  W wyniku zdarzenia w moim samochodzie uszkodzony został zderzak, felga i lewy tylny błotnik. Zgłosiłem to do ubezpieczyciela (dając namiary na numer zgłoszenia na policji itd.), szkodę zlikwidowałem bezgotówkowo w ASO (ponad 5k za wymianę felgi, lakierowane zderzaka i błotnika). Do tego dostałem samochód zastępczy. Nie wiem natomiast jak (i czy w ogóle) szkodę zlikwidował Pan z Audi.

  Na pewno znajdą się osoby które powiedzą „mogłeś puścić głupszego”. Otóż tym razem nie puściłem, a zaprosiłem na zajęcia. Lekcja kosztowała go najprawdopodobniej regres za koszt naprawy uszkodzeń + wynajem samochodu zastępczego, (bo przecież uciekł z miejsca zdarzenia), mandat i punkty karne. Zakładam że suma summarum wyszło nie więcej niż 10 tysięcy złotych.

  Film wrzucam jako pokaz braku umiejętności odpuszczenia. Co zabawne jechałem akurat na gokarty gdzie mogłem właśnie tak się pozderzać. Tyle tylko, że było taniej, bezpieczniej i bezstresowo. Przesłałem Ci oba klipy, dotniesz jak uważasz. Możesz wrzucić mój opis do filmu, po to w sumie go napisałem.

  PS. W liście od Policji dostałem imię i nazwisko gościa. W mieście pod takimi danymi znalazłem radcę prawnego i stomatologa więc w sumie byłem i nie byłem zaskoczony rozwojem wypadków. Z perspektywy czasu nie wiem jednak czy bym chciał pisać oświadczenie z kimś kto nie widział zagrożenia w wyprzedzaniu na środku skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Nie wiem jednocześnie, czy taka lekcja coś pomoże.

  Pozdrawiam
  30 grudnia 2023, 17:43 przez bandyta (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Audi A6 głównego bohatera filmu zostało wyprodukowane w 2003 roku, trzy lata później zostało sprowadzone do Polski a zakupionego przez obecnego właściciela w 2023...
  Co ciekawe bez problemu przeszło przegląd. W przeciągu ostatnich 10 lat przejechało zaledwie 35 tysięcy kilometrów....
  1 listopada 2023, 9:23 przez bandyta (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Wypadek na A1 nie był przypadkiem. Giniemy tysiącami na polskich drogach rok, w rok. I wszyscy mają to gdzieś.
  13 października 2023, 20:27 przez bandyta (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  11 września 2023, 13:48 przez bandyta (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Policja walczy z nielegalnymi wyścigami.
  Na filmie widać mazdę której kierujący został ukarany za nietrzymanie rąk na kierownicy gdy podszedł do niego policjant. Ścieżka audio pochodzi z Mazdy.
  31 sierpnia 2023, 17:55 przez bandyta (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Od autora:

  Dnia 24.08 około godziny 13:50 jadę przepisowo z Katowic do Bielska i na wysokości Tychów dzieje się następująca sytuacja. Wyprzedzam spokojnie jadąc samochody i nagle nie wiadomo skąd pojawia się za mną narwany kierowca w niebieskim BMW M2 o numerze rejestracyjnym SG 001AM i podjeżdża agresywnie do mojego samochodu, mruga światłami i używa klaksonu. Nie daje mi szansy zjechać i zrobić mu miejsca bo już nagle nie wiadomo skąd pojawia się przede mną i wyhamowuje do zera prawie powodując kolizję. Robi tak kilkukrotnie, wymachuję rękoma i pokazuje mi jakieś obsceniczne gesty.
  Wpisałem numer rejestracyjny w wyszukiwarce Google i widzę że nie jestem pierwszą osobą która natrafiła na tego chorego człowieka…

  Proszę o pomoc jestem zdruzgotany i cały czas nie mogę dojść do siebie po tej sytuacji
  25 sierpnia 2023, 11:02 przez bandyta (PW) | Do ulubionych | Skomentuj