Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
 • Profil użytkownika

  K2Auto

  Kierowca
  Zamieszcza materiały od: 20 marca 2017 - 14:12
  Ostatnio: 5 listopada 2018 - 14:40
  • Materiałów na głównej: 41 z 41
  • Punktów za materiały: 61
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
   
  Kasztan. Kamyk. Gałąź. Kiedy niewielki, twardy element uderza podczas jazdy w twoją szybę, skutki mogą być fatalne. Fatalne przede wszystkim dla kieszeni, gdyż nawet niewielki odprysk może wykluczyć twój samochód z dalszego poruszania się po drogach publicznych.

  Ale czy jedynym sposobem na usunięcie tego problemu jest wymiana szyby na nową? A jeśli nie, to jak naprawić odprysk na szybie?
  5 listopada 2018, 14:40 przez K2Auto (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Źródło: k2.com.pl
  Jak Lotek i van Bedler poradzą sobie z uszkodzonym autem? Przecież spryskiwacze są!

  Wymiana chłodnicy – minimum 600 zł. Naprawa głowicy - 2000 zł. Wymiana pompy wody - 800 złotych. Kompromitacja na oczach innych kierowców, kiedy Twoje auto zatrzymuje się awaryjnie na poboczu - tego się nie da wycenić. To tylko kilka przykładów, co może Cię spotkać kiedy zignorujesz kwestię płynu do chłodnic w Twoim samochodzie.
  23 października 2018, 13:28 przez K2Auto (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Źródło: youtube
  K2 Lotar to nisko-pieniący detergent do czyszczenia dywanów oraz tkanin.

  Jest to środek do zastosowania w urządzeniach do czyszczenia dywanów, które najpierw nakładają, a następnie zbierają detergent.

  Produkt ten wykazuje doskonałe właściwości czyszczące. Oprócz zdolności czyszczenia tkanin, również je odświeża. Nie powoduje odbarwień.

  Znajduje zastosowanie w czyszczeniu tapicerek samochodowych, tapczanów i foteli, wszelkiego rodzaju dywanów i powierzchni wyłożonych tkaniną, w tym tkaninami typu welwet oraz alcantara.
  17 października 2018, 10:30 przez K2Auto (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Sprawdziliśmy jaki wpływ na drogę hamowania samochodu ma płyn hamulcowy. Zobaczcie jaki odcinek drogi jest potrzebny, aby zatrzymać auto z prędkości 70 km/h. Test wykonaliśmy na przepracowanym oraz nowym płynie hamulcowym. Wyniki zaskoczyły nawet nas. Wiedzieliśmy, że droga hamowania się skróci ale, że o .... sprawdźcie film.

  Płyn hamulcowy starzeje się i wraz z czasem traci swoje właściwości. Jest cieczą higroskopijną, czyli wchłania wilgoć w otoczenia. Na skutek tego jest temperatura wrzenia obniża się, a wrzący płyn hamulcowy z zawartością wody powoduje powstanie w układzie korków parowych, które obniżają skuteczność hamowania.

  Dlatego konieczne jest regularne wymienianie płynu hamulcowego (co 2 lata) na płyn wysokiej jakości, choćby K2 DOT4 posiadający Certyfikat Zgodności Instytutu Transportu Samochodowego Warszawa.

  K2 DOT4 to w pełni syntetyczny najwyższej jakości płyn hamulcowy stosowany w układach hamulcowych i sprzęgłowych samochodów bardzo mocno obciążonych. Spełnia wymagania normy obowiązującej w Polsce PN-C-40005:2002, a także norm amerykańskich FMVSS 116 DOT4, SAE J 1703 oraz posiada Certyfikat Zgodności ITS Warszawa. Jest neutralny dla uszczelnień i stopów metali stosowanych w układzie hamulcowym oraz chroni go przed korozją. Przeznaczony do wymiany we wszystkich typach samochodów gdzie instrukcja obsługi nakazuje stosowanie płynu DOT4 lub DOT3.
  17 października 2018, 10:31 przez K2Auto (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Nowy produkt z naszej topowej serii K2 Gold - wszechstronny środek czyszczący K2 APC.

  K2 APC to znakomity, wielozadaniowy środek czyszczący o szerokim
  zastosowaniu, czyli ALL PURPOSE CLEANER. Doskonale radzi sobie nawet
  z najcięższymi zabrudzeniami. Idealnie nadaje się do czyszczenia tworzyw
  sztucznych, winylu, gumy, opon, komory silnika, dywaników, podsufitek, tapicerki
  materiałowej, elementów lakierowanych. Pozostawia świeży zapach dzięki czemu
  praca z nim to sama przyjemność.
  17 października 2018, 10:31 przez K2Auto (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Filtr cząstek stałych – to pojęcie zna niemal każdy posiadacz samochodu z silnikiem diesla wyprodukowanym po 2000 roku. Ekologia, kolejno wchodzące normy spalin Euro i dążenie za ich pomocą do ograniczenia emisyjności cząstek stałych do atmosfery sprawiły, że silniki wysokoprężne zaczęto wyposażać w specjalne filtry. I faktycznie, pozwoliły one obniżyć emisję szkodliwych gazów i zmniejszyły wpływ diesli na środowisko. Jest jednak druga część tego medalu – użytkownicy silników z filtrem cząstek stałych często napotykają na problemy, szczególnie przemieszczając się samochodem w obszarze miejskim.
  17 października 2018, 10:32 przez K2Auto (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Wymiana oleju przekładniowego w skrzyni biegów - Co ile wymieniać?
  Skrzynia biegów to obok silnika jeden z najważniejszych elementów samochodu. Duży wpływ na prawidłowe działanie przekładni ma sposób operowania biegami, jak również znajdujący się w niej olej. To właśnie ten lubrykant wśród specjalistów wielokrotnie jest tematem gorących dyskusji. Jak często wymieniać olej w skrzyni biegów i czy w ogóle jego wymiana jest niezbędna?
  17 października 2018, 10:32 przez K2Auto (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Ktywna piana K2 Bela - to nowy, przełomowy produkt spod znaku K2. Piana, niezwykle skutecznie radzi sobie z wierzchnią warstwą brudu i co ważniejsze posiada nautralne pH, czyli jest BEZPIECZNA dla wosków i powłok ceramicznych. W czasie aplikacji tworzy gęstą, pusztystą pianę.

  #AlboGęstoAlboWcale

  Dostępna w trzech unikatowych, epickich zapachach:
  - orzeźwiający Sunset Fresh
  - smakowity Blueberry
  - energetyczny Energy Fruit
  17 października 2018, 10:33 przez K2Auto (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Co łączy mechaników samochodowych z lokalami gastronomicznymi?
  Jedni i drudzy twierdzą , że olej się nie starzeje!

  Gdyby słynna akorka wymieniła na czas płyn wspomagania kierownicy, mogłaby uniknąć tragicznego wypadku z kartonową scianą.

  K2 Power Steering Fluid to wysokiej jakości płyn do układu wspomagania kierownicy. Dzięki zastosowaniu specjalnie wyselekcjonowanych olejów bazowych i dodatków uszlachetniających, chroni układ wspomagania przed nadmiernym zużyciem oraz wydłuża jego żywotność. Polecany do większości dostępnych na rynku typów układów wspomagania kierownicy.
  17 października 2018, 10:33 przez K2Auto (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  K2 NANOTEC-1 to syntetyczny dodatek do oleju i paliwa, wyprodukowany w oparciu o zaawansowaną technologię nanocząsteczek.

  Doskonale nadaje się do silników spalinowych, skrzyni biegów, dyferencjałów, maszyn w przemyśle ciężkim, układów hydraulicznych, konserwacji broni oraz innych podzespołów mechanicznych narażonych na pracę w warunkach ekstremalnych.

  K2 NANOTEC-1 nie zmienia parametrów lepkości oleju. Eliminuje skutki krytycznej fazy rozruchu silnia i innych mechanizmów. Nie zawiera żadnych szkodliwych stałych elementów, nie zmienia właściwości elastycznych metalu.
  17 października 2018, 10:34 przez K2Auto (PW) | Do ulubionych | Skomentuj