Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
 • Marki > GAZ

   

  13 września 2023, 23:19 przez Charakterek (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Jechałem sobie drogą do rynku w moim mieście. Przede mną znalazła się jakże "prawilna" osoba na hulajnodze elektrycznej, która przepisy ma w przysłowiowej dupie i zamiast jechać chodnikiem to wybrała środek drogi. Po strąbieniu owy "prawilniak" zatrzymał się i wyglądał na takiego co chce mnie zatrzymać, więc zatrzymałem się i zwróciłem grzecznie uwagę, że powinien jechać chodnikiem, a nawet by być miłym dodałem, że jak już ulicą to mógłby prawą stroną. Od razu zareagował agresywnie i nawet próbował łapać za klamkę zanim usłyszał, że mam gaz pieprzowy. Wtedy wydał się bardziej agresywny, więc wprost zasugerowałem, że zgłoszę zaraz na policje. Ale to można usłyszeć już na nagraniu. Następnie gdy zobaczyłem radiowóz, może niepotrzebnie, ponieważ zdradziłem zamiary powiedziałem "OO" z myślą, że poproszę o 2 patrol, ponieważ z doświadczenia wiem, że po telefonie na 112 czeka się ok 30 minut. I tutaj ważna sprawa policja co słychać nie miała włączonego sygnału dźwiękowego, więc jak niedawno pokazała na przykładzie kierowcy ambulansu nie jest pojazdem uprzywilejowanym. Ważne jest to, że w takim razie oni złamali przepisy wjeżdżając pod prąd (ulica, którą jechałem jest jednokierunkowa). Dodatkowo co widać i słychać na nagraniu owy "prawilniak" napluł mi na auto na oczach policji. Po podjechaniu do policjantów chcąc prosić o wezwanie 2 patrolu i podać nr tel. by było łatwiej mnie i osoby na hulajnodze zlokalizować zostałem w bardzo niemiły sposób spławiony. W przypływie emocji nie pomyślałem by wytknąć im jazde pod prąd i w pewnym sensie wymusić poświęcenie tej minuty mi(bo mniej więcej tyle by to trwało). Wiedząc, że nie mam co jeździć jak głupi za "prawilniakiem" (bo tak jak napisałem na patrol ze 112 to zazwyczaj czekałem co najmniej 30 minut). Jednak nie zmienia to faktu, że skoro w biały dzień chciał mnie pobić przy rynku i był w stanie napluć mi na auto, to nie weźmie w nocy przerysuje po całej długości. A z zapamiętaniem mojego auta raczej problemu nie miał, bo mam 1 takie auto w powiecie i jednocześnie na obcych blachach, więc raczej na luzie je znajdzie. A z autopsji wiem, że jak ktoś uszkodzi auto na parkingu to policja g@wno zrobi, bo już z tatą mieliśmy 2 razy sytuacje, w której wjechali na parkingu w auto i policja rozłożyła ręce. Na policję idę dopiero jutro(31.07) i wtedy będę mógł dać update czy przyjęli zgłoszenie. Na koniec chciałbym prosić o informację czy to się łapało pod groźby karalne i czy za to naplucie coś może mu też grozić.
  28.07.2023 Bielawa, koło Dzierżoniowa
  2 sierpnia 2023, 1:02 przez Charakterek (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Kolizja na skrzyżowaniu, ucieczka, pościg i rozpadające się auto …

  Zwykła kolizja, a jednak kierowca przewozu osób po krótkiej rozmowie z poszkodowaną, cofa omal nie uderzając w autora (na nagraniu przeskok - łączenie nagrań) i postanawia odjechać z miejsca zdarzenia...

  Z relacji autora nagrania…

  Z racji, że sam nie byłem pewny czy oni się jakoś nie dogadali to na początku jechałem tylko w bezpiecznej odległości i go obserwowałem, ale gdy jego elementy(auta) trafiały w mój samochód ... poinformował ich o tym, ten zamiast się zatrzymać, kontynuował ucieczkę wjeżdżając na parking podziemny.

  Trochę nie byłem pewny o moje bezpieczeństwo i zdecydowałem się za nim wjechać tylko dlatego, że miałem przy sobie gaz pieprzowy, który trzymałem cały czas w kieszeni

  Pani ze 112 do mnie oddzwoniła z powodu braku zasięgu wcześniej i udało mi się jej podać adres - policja dojechała w ciągu 5 minut. Wyszliśmy przed blok po milionie błagań o nie wzywanie policji i udawaniu, że nic po polsku nie umie. Dodatkowo standardowa gadka, że dwójka dzieci, że grande problem, że przecież nic nie widać w moim aucie itd.

  Druga policja podjechała do Toyoty na miejsce pierwszej kolizji, gdzie później udaliśmy się wszyscy i tam była wyjaśniana sprawa.

  Nie mam pewności czy był sprawcą kolizji na skrzyżowaniu (kierowca Seata), bo tej sytuacji nie widziałem, natomiast z relacji innych świadków i poszkodowanej z Toyoty to on wjechał na czerwonym świetle.

  Wg światków miał dwie różne tablice rejestracyjne z przodu i tyłu.
  Ostatecznie nie miał OC, sprawa prawdopodobnie trafi do sądu.

  Pasażerka w seacie, tłumaczyła na polski.

  Mi tłumaczył się tak, że jego brzuch bolał (XD). A czemu odjechali to mówił Policji, że ta Pani z Toyoty odjechała.

  U mnie prawie bez szkód - tylko opona prawa przebita z powodu wbicia wkrętu z tamtego auta, zdecydowanie ważniejsze było znalezienie go z powodu pierwszej kolizji.


  18.07.2023 Marki k. Warszawy
  20 lipca 2023, 19:27 przez Charakterek (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  W dniu 07 czerwca 2023 roku, na Alei Daszyńskiego w Krakowie, zarówno ja, jak i mój kursant zostaliśmy napadnięci przez agresywnego kierowcę BMW.

  Opiszę poniżej całą sytuację, a mianowicie:

  Jechaliśmy oznaczonym samochodem do nauki jazdy i szukaliśmy miejsca do parkowania skośnego.
  Na Alei Daszyńskiego w Krakowie obowiązuje strefa ograniczonej prędkości do 30 km/h, poruszaliśmy się z prędkością 20 km/h, ponieważ, tak jak wyżej wspomniałem, szukaliśmy miejsca do parkowania skośnego, kiedy znaleźliśmy już wspomniane miejsce i zasygnalizowaliśmy nasz manewr, z tyłu nagle rozległ się bardzo długi i agresywny klakson od kierowcy BMW, bardzo mnie to zdziwiło, ponieważ mój kursant naprawdę dobrze radził sobie za kierownicą (nie gasił silnika podczas ruszania). Spojrzałem w lusterko wsteczne i zobaczyłem, że kierowca BMW wygraża mi pięściami, gestykuluje i używa słów niecenzuralnych, które zresztą słyszałem, ponieważ zarówno on, jak i ja mieliśmy otwarte szyby...
  W odpowiedzi na jego wulgarne zachowania i gestykulację wygrażania mi pięściami, pokazałem mu środkowy palec, dając mu do zrozumienia, żeby się odczepił, bo nic złego nie zrobiliśmy i żeby pozwolił mi pracować w spokoju...
  Wiem, że może nie było to profesjonalne zachowanie z mojej strony, ale żadna przyjemność być wyzywanym od najgorszych i w końcu każdemu puszczą nerwy, to tylko kwestia czasu...
  No i wtedy się zaczęło...
  Kierowca BMW, nagle przestał się spieszyć i zaparkował samochód obok na, dodatkowo grożąc mi, że mnie "zajebie" i "zapi##doli" za ten środkowy palec.
  Widziałem, że agresor wysiada, więc sięgnąłem po gaz i również wysiadłem, żebym miał się jak bronić...
  Dalej sytuacja potoczyła się jak na filmie...
  Zaraz na początku nagrania widać, jak zostałem opluty i to dwukrotnie, byłem wielokrotnie wyzywany od k*rew i szmat i sprawca kierował wobec mnie groźby karalne. nawet pozwolił się zbliżyć do mnie na niebezpieczną odległość, więc zagroziłem mu, że jeśli podejdzie bliżej, to użyję miotacza gazu w obronie własnej.
  Agresorowi, w jego niecenzuralnym zachowaniu wtórowała matka, która jak widać na nagraniu była dumna z zachowania swojego syna.
  Prawie całe zajście zostało nagrane przez jednego z mieszkańców pobliskiej kamienicy, który udostępnił mi to nagranie.
  16 czerwca 2023, 3:39 przez Charakterek (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Kierowca BMW zignorował czerwone światło i doprowadził do zderzenia. Z jego zeznań wynikało, że pomylił gaz z hamulcem. Samochód był zakupiony przez niego 21 godzin przed zdarzeniem.
  17 kwietnia 2023, 21:15 przez Charakterek (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Gaz 69 to dla mnie taki dziwny samochód, o którym nigdy nie marzyłem ale zawsze chciałem mieć. Niestety moje niezdecydowanie przez lata doprowadziły że szanse na tani zakup minęły bezpowrotnie. Dziś taki auto to wydatek blisko 30000zł, czy to dużo? Czy to mało? Jak ocenić wartość auta które teoretycznie jest nic nie warte? Mercedes, BMW czy VW to marki które reprezentują jakość, komfort, jest na nie popyt. Czy Gaz 69 ma szansę być wartościowym klasykiem?
  21 listopada 2022, 16:08 przez Folley96 (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Wypadek miał miejsce w hrabstwie Raoping, Chaozhou, Guangdong. Tesla model Y przejechała z dużą prędkością 2 kilometry. Kierowca spowodował potrącenia kilku osób na rowerach, motocyklu i uderzył w trójkołowioec. Śmierć poniosły 2 osoby, 3 doznały obrażeń. Z relacji krewnych właściciela pojazdu samochodu nie dało się zatrzymać. Naciskanie na hamulec nic nie dawało, po jego naciśnięciu samochód jeszcze bardziej przyspieszał. Kierujący próbował ratować się wciskając przycisk hamulca ręcznego, ale i on działał krótkotrwale. Właściciel samochodu przebywa w szpitalu. Kierujący Teslą 54 latek od 20 lat był kierowcą zawodowym, nie był pod wpływem alkoholu, ani środków odurzających.

  Tesla China opublikowała analizę zapisu danych z samochodu. Kierowca nigdy nie wcisnął hamulca, ale cały czas wciskał gaz, kilka razy wciskał gaz na 100%, próbował wcisnąć przycisk parkowania. Trwają oczekiwania na raport policji.

  Kto ma rację? Sprawa na pewno wymaga dalszych wyjaśnień.
  14 listopada 2022, 15:25 przez Charakterek (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Jeśli już wiesz, że wylecisz z toru - nie panikuj.

  1. Szybko reaguj - ustabilizuj samochód maksymalnie na ile to jest możliwe przed wyjechaniem na pobocze.

  2. Nie spuszczaj nogi z gazu i tym bardziej nie wciskaj hamulca na skręconych kołach tuż przed wypadnięciem z toru - wpadając w poślizg z impetem wlatując na trawę jesteś bez szans.

  3. Trzymaj pewnie kierownicę - jadąc po poboczu trzymaj cały czas wciśnięty gaz (w ramach rozsądku pilnując by była cały czas trakcja) i staraj się powoli wrócić na tor.

  4. Jedź dalej.

  Co mi pozwoliło zachować pełny spokój? - wielokrotnie wyleciałem w tamtym miejscu w Assetto Corsa i byłem na to po prostu gotowy :)

  “when in doubt, flat out” ~ Colin McRae
  8 sierpnia 2022, 23:53 przez nitro2112 (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Źródło:

  Własne

  Dzisiaj nic lepszego nie zobaczycie.
  7 czerwca 2022, 19:15 przez Folley96 (PW) | Do ulubionych | Skomentuj