Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
 • Potrącenie rowerzystki na przejeździe rowerowym - Łódź

  Potrącenie rowerzystki z dzieckiem na przejeździe rowerowym - Łódź

  "Ku przestrodze dla innych kierowców. Kierowca mercedesa wysiadł z auta tylko dlatego, że ja zjechałem na bok aby udzielić poszkodowanej pierwszej pomocy.

  Kierowca nie chciał wzywać karetki, starał się wszystko zamieść pod "dywan" gdzie poszkodowana nie mogła wstać z jezdni (prawdopodobnie uszkodzona obręcz barkowa), i liczne przetarcia/stłuczenia na skórze.

  Pierwszej pomocy udzieliliśmy Pani z innymi kierowcami/przechodniami, którzy zatrzymali się aby pomóc. Sprawca wypadku był bardziej zainteresowany swoim autem i lusterkiem, które zostało urwane podczas zdarzenia - tak by mógł odjechać bez lawety.

  Poczekałem do przyjazdu policji i ojca dziecka, dałem nagranie z rejestratora i swoje dane, policjant powiedział, że prawdopodobnie będzie prowadzone postępowanie karne wobec sprawcy wypadku.

  Ja ze swojej strony, jeżeli otrzymam wezwanie na przesłuchanie zrobię wszystko aby kierowca został surowo ukarany. Nie za zdarzenie, bo mogło się to zdarzyć każdemu lecz za brak inicjatywy w pomocy poszkodowanej i dziecku."

  10.07.2024 Łódź Karpacka/Paderewskiego
  10 lipca 2024, 23:55 przez Charakterek (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Zobacz następny

  Komentarze

  Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…

  Więcej materiałów

  Golf 2 – Golfik na pierwsze auto
  Golfik na pierwsze auto
  Czy wiecie, że organizowane w Polsce i przez Polaków wyścigi pod sztandarem "Miata Challenge", to największy w Europie puchar jednomarkowy i jednomodelowy?
  Mało tego- Miata Challenge, to największa na świecie liga, w której o puchary walczy się wyłącznie w Mazdach MX-5 (różnych generacji).
  Fajnie, że taka liga powstała właśnie u nas!

  Jako, że jestem posiadaczem takowej miaty, postanowiłem przejechać się i zobaczyć pierwszy raz na żywo, jak wyglądają wyścigi z serii MC.
  To co zaskoczyło mnie najbardziej pozytywnie, to atmosfera i ludzie... Startowałem w wielu zawodach, ale takiej chęci pomocy jak tu nigdy nie doświadczyłem:
  - zepsuł Ci się dyfer? Spoko pożyczę Ci swój, mam zapasowy, dawaj lewarek i za pół godziny jedziesz dalej!
  - opony Ci nie kleją? Spoko, bierz moje, postawisz mi kiedyś piwo

  To tylko niektóre historie jakie mają tam miejsce- nikt nie ma ciśnienia, by koniecznie wygrywać, wszyscy pomagają sobie wzajemnie nie tylko z samochodami, ale i przesiadają się między autami i konfrontują różne podejścia do techniki jazdy, by jakby nie patrzeć- rywal mógł urwać jeszcze kilka setnych z czasu.
  17 lipca 2023, 21:06 przez TaMiataWymiata (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Źródło:

  Własne

  Volvo S60 –
  17 lipca 2023, 15:05 przez Quentin (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Źródło:

  własne

  18 lipca 2023, 0:01 przez Charakterek (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  17 lipca 2023, 23:25 przez Charakterek (PW) | Do ulubionych | Skomentuj