Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
 • Kierowca łamie przepisy, obraża, a potem "bije" kierowcę

  Dzisiaj, tj. 22.05.2024 ok. godz. 14:47 napadł na mnie kierowca UBERA bądź BOLT bądź innej aplikacji....

  Kierowca jechał pod prąd, wymuszając na mnie zjechanie na wysepkę autobusową. Nie zjechałem, zachowując się zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Aby kierowca mnie zauważył i nie wjechał we mnie użyłem sygnału dźwiękowego (klakson).

  Na to kierowca zareagował agresywnie:
  1. Włączył dyskotekową muzykę na cały regulator.
  2. Wystawił przez okno głowę i rękę z gestem "F#@k You" i wymachiwał dłonią z gestem w moim kierunku przez dłuższy czas.
  3. Próbował na mnie najechać.
  4. Przejeżdżając obok mnie, zatrzymał się i mówił głośno coś ze wschodnim akcentem (Ukraiński bądź Białoruski) grożąc mi rękami. Ja jedynie pokazałem na pomarańczowe znaki poziome wyznaczające w tym miejscu prawidłowe reguły ruchu drogowego i powiedziałem "Żółte linie są". Wyraźnie widać, które znaki poziome tutaj obwiązują i większość kierowców się do nich stosuje.
  5. Następnie kierowca uderzył mnie przez otwarte okno. Dosłownie przełożył rękę przez otwarte okna, do mojego pojazdu i uderzył mnie w ramię. Tym samym naruszył moją osobistą nietykalność.
  6. Po uderzeniu mnie w rękę szybko odjechał.

  Cała sytuacja działa się w gęstym ruchu ulicznym i nie miałem możliwości jechać za kierowcą ani w żaden sposób go zatrzymać. Nie miałem też możliwości nagrywać telefonem zachowania kierowcy, gdyż starałem się zachowywać w sposób bezpieczny dla ruchu drogowego i być opanowanym.
  Samego ciosu na nagraniu nie widać, gdyż kamera skierowana była na to co się dzieje przed samochodem, a telefonem nie zdążyłem tego nagrać, jednak słychać moją natychmiastową odruchową reakcję oraz komentarz jaki powiedziałem do Żony, z którą w trakcie tego zdarzenia rozmawiałem przez telefon (używając systemu głośnomówiącego).
  22.05.2024 Warszawa
  23 maja 2024, 23:36 przez Charakterek (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Zobacz następny

  Komentarze

  Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…