Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
 • Nie warto się ścigać z Policją

  1. Sceny jak z filmu akcji rozegrały się w sobotnie przedpołudnie na terenie powiatu augustowskiego i suwalskiego. Kilkanaście minut po 11.00 policjanci z augustowskiej drogówki, w Topiłówce, próbowali zatrzymać do kontroli bmw jadące całą szerokością jezdni. Kierowca zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe i zaczął uciekać. Przez blisko 30 kilometrów pędził w kierunku Suwałk stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W międzyczasie informacja o pościgu trafiła do suwalskich policjantów, którzy również podjęli próbę zatrzymania bmw. Kierowca nie reagował na polecenia zatrzymania i dalej, w niebezpieczny sposób jechał suwalskimi ulicami. Na ulicy Bydgoskiej stracił panowanie i zderzył się z renault. Pasażerka z tego pojazdu trafiła pod opiekę służby medycznej. To jednak nie powstrzymało mężczyzny, który nadal kontynuował ucieczkę. Na tej samej ulicy suwalscy policjanci, z narażeniem własnego życia, odcięli mu drogę ucieczki. Kierowca bmw nie zmniejszając prędkości z impetem uderzył w policyjne auto. W wyniku tego dwoje policjantów i uciekinier trafili do szpitala.

  Jak ustalili policjanci, za kierownicą bmw siedział 44-letni suwalczanin. Mężczyzna był poszukiwany przez suwalski sąd, bo miał do odbycia karę półtora roku pozbawienia wolności, między innymi za posiadanie narkotyków. Wyszło też na jaw, że nigdy nie posiadał prawa jazdy, a wstępne badanie krwi wykazało, że jechał pod wpływem amfetaminy. Przedwczoraj, 16.05.2022 r., mężczyzna usłyszał już zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Wczoraj sąd zadecydował o jego trzymiesięcznym areszcie. Policjanci skierowali również wniosek do prokuratury o rozszerzenie zarzutów, dotyczących narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo, spowodowania wypadku drogowego, a także kierowania pojazdem pod wpływem środka psychotropowego i czynną napaść na funkcjonariusza publicznego. 44- latek odpowie również za liczne wykroczenia, które popełnił podczas ucieczki.

  Źródło: KWP Białystok

  2. W sobotę po godzinie 18.00 policjanci pełniący służbę ponadnormatywną na terenie Gminy Michałowice zauważyli
  na ul. Komorowskiej w Pęcicach Małych motocyklistę, który przejechał
  na czerwonym świetle. Policjanci użyli sygnałów świetlnych
  i dźwiękowych w celu zatrzymania kierującego do kontroli, ten jednak nadal uciekał. Poruszał się ulicą Sokołowską w kierunku Wypęd, popełniając kilka wykroczeń w ruchu drogowym. Policjanci kontynuowali pościg. Przed wjazdem na rondo motocyklista wywrócił się. Na szczęście nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Po swoich „eskapadach” został zatrzymany. Po badaniach lekarskich został osadzony w policyjnym areszcie. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się , że 45-letni obywatel Włoch nie posiada prawa jazdy. Popełnił 9 wykroczeń w ruchu drogowym, za co został ukarany mandatami karnymi na łączna kwotę 6800 zł.

  Za brak uprawień skierowany zostanie wobec mężczyzny wniosek o ukaranie. Oprócz mandatów i wniosku dochodzeniowcy z Michałowic przedstawili 45-latkowi zarzut niezatrzymania się do kontroli. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa.
  18 maja 2022, 15:03 przez Folley96 (PW) | Do ulubionych | Skomentuj
  Zobacz następny

  Komentarze

  Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…