Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
 • Płyn hamulcowy - Dlaczego MUSISZ go wymieniać? - TEST drogi hamowania [2018]

  Sprawdziliśmy jaki wpływ na drogę hamowania samochodu ma płyn hamulcowy. Zobaczcie jaki odcinek drogi jest potrzebny, aby zatrzymać auto z prędkości 70 km/h. Test wykonaliśmy na przepracowanym oraz nowym płynie hamulcowym. Wyniki zaskoczyły nawet nas. Wiedzieliśmy, że droga hamowania się skróci ale, że o .... sprawdźcie film.

  Płyn hamulcowy starzeje się i wraz z czasem traci swoje właściwości. Jest cieczą higroskopijną, czyli wchłania wilgoć w otoczenia. Na skutek tego jest temperatura wrzenia obniża się, a wrzący płyn hamulcowy z zawartością wody powoduje powstanie w układzie korków parowych, które obniżają skuteczność hamowania.

  Dlatego konieczne jest regularne wymienianie płynu hamulcowego (co 2 lata) na płyn wysokiej jakości, choćby K2 DOT4 posiadający Certyfikat Zgodności Instytutu Transportu Samochodowego Warszawa.

  K2 DOT4 to w pełni syntetyczny najwyższej jakości płyn hamulcowy stosowany w układach hamulcowych i sprzęgłowych samochodów bardzo mocno obciążonych. Spełnia wymagania normy obowiązującej w Polsce PN-C-40005:2002, a także norm amerykańskich FMVSS 116 DOT4, SAE J 1703 oraz posiada Certyfikat Zgodności ITS Warszawa. Jest neutralny dla uszczelnień i stopów metali stosowanych w układzie hamulcowym oraz chroni go przed korozją. Przeznaczony do wymiany we wszystkich typach samochodów gdzie instrukcja obsługi nakazuje stosowanie płynu DOT4 lub DOT3.
  17 października 2018, 10:31 przez K2Auto (PW) | Do ulubionych | Skomentuj

  Komentarze

  Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…