Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
  • Profil użytkownika

    majkimajk

    Kierowca
    Zamieszcza materiały od: 29 listopada 2016 - 21:18
    Ostatnio: 25 lutego 2018 - 21:31
    • Materiałów na głównej: 5 z 5
    • Punktów za materiały: 44
    • Komentarzy: 5
    • Punktów za komentarze: 0
     
    [materiał]
    Ocena: 0 (Głosów: 0) | raportuj
    14 kwietnia 2017 o 12:08

    @Aikanaro: Odnośnie trzymania dwóch rąk na kierownicy to wydaję mi się, że wpaja się ją kierowcom ze względów bezpieczeństwa. Opanowanie samochodu w awaryjnej sytuacji, czy wykonanie jakiegoś gwałtownego manewru jest łatwiejsze przy trzymaniu kierownicy oburącz. Nie bez przyczyny tak a nie inaczej trzymają ją kierowcy wyczynowi. PS. Kwit zrobiony

    [materiał]
    Ocena: 0 (Głosów: 0) | raportuj
    8 grudnia 2016 o 11:57

    @Aikanaro: przepisy jasno określają, że trzeba trzymać kierownicę oburącz, czy powinno się tak trzymać? Jest różnica, pytam z ciekawości bo nie wiem. Nie oszukujmy się, że osoby niepełnosprawne nie są tak samo sprawne jak reszta społeczeństwa, bo to już wynika z samej nazwy i tego nie zmienisz. Pozostaje tylko kwestia rodzaju niepełnosprawności i czy jest możliwość adaptacji czy też nie. Wiadomo, że osoba z niepełnosprawnością intelektualną nie ma szans na przystosowanie samochodu, bo nie bariera fizyczna jest tu problemem. Jeżeli coś nie zostawia śladu "na ciele" to chyba nie ma wpływu na prowadzenie, czy się mylę? Jeżeli chodzi o czas reakcji to zarówno Twój i mój na drodze są takie same. Kluczowa jest świadomość tego, że ma się jakieś ograniczenia i to do nich trzeba dostosować to jak się jeździ, starać się przewidywać. (polecam filmik z "Charakterkiem" na kanale motodoradcy) Mówiąc o kwestii "własnej inicjatywy" to dla osoby odpowiedzialnej, jest to normalna procedura, że jeżeli mam z czymś problem to dla bezpieczeństwa innych i swojego ten problem rozwiązuję. A wśród ON jest taki sam odsetek osób nieodpowiedzialnych jak wśród pełnosprawnych obywateli. Jeden kierowca jeździ spokojnie, z zestawem słuchawkowym/głosnomówiącym (jeżeli musi używać telefonu w drodze), je i pije w czasie przerw na trasie, porusza sie po drodze płynnie i spokojnie ale dynamicznie zarazem. A są kierowcy, którzy jedzą, piją, piszą sms czy robią zdjęcia desce rozdzielczej (bo fajny przebieg się pokazał) w czasie jazdy i nie widzą w tym nic złego. Kwestia podejścia i odpowiedzialności. Jeden powie, że odkręcanie butelki i picie w czasie jazdy nie ma wpływu na prowadzenie, a ja twierdzę, ze ma i to jest moje zdanie. Co więcej jestem przekonany, że w czasie jazdy nie będę bawił się telefonem, jadł, pił robił zdjęć i co tam jeszcze można wyczyniać z nudów bo nie mam takiej fizycznej możliwości. Cała uwaga będzie poświęcona drodze.

    [materiał]
    Ocena: 0 (Głosów: 0) | raportuj
    8 grudnia 2016 o 8:31

    @Aikanaro: Albo samemu albo przy pierwszej kontroli drogowej.

    [materiał]
    Ocena: 0 (Głosów: 0) | raportuj
    5 grudnia 2016 o 19:23

    @Aikanaro: Panie Kolego i tu się mylisz. Jeżeli przed wypadkiem, w ktorym np straciłeś ręce, miałeś już prawko to powinnieneś ponownie przejść badania lekarskie. Nie jedziesz do jakiegoś pierwszego lepszego lekarza z uprawnieniami tylko udajesz się do wojewodzkiego ośrodka medycyny pracy. Najczęściej przystosowanym już samochodem, żeby pokazac lekarzowi, że jesteś w stanie bezpiecznie prowadzić. Jeżeli mi nie wierzysz to zapytaj Bartka Ostałowskiego. Ja pytałem. Taka sama sytuacja powinna być po udarze, wylewie itp wiążącymi się ze spadkiem sprawności. Oczywiście na takie badania idziesz z własnej inicjatywy bo policja i starosta nie wiedzą, że coś Ci się stało. Jeżeli tego nie zrobisz to przy pierwszej kontroli policyjnej, każdy inteligentny policjant wyśle Cię na ponowne badania ponieważ się zorientuje, że w przypadku gdy nie masz np. lewej ręki i nogi to w Twoim prawku powinny być kody ograniczeń (np. 35.02 - urządzenia sterowania obsługiwane bez konieczności puszczenia kierownicy i akcesoriów (w tym gałek, dźwigni)), a jako że nie masz ich wpisanych to nie zrobiłeś powtórnych badań. Proste? Ja np będe mógł jeździć tylko tym jednym samochodem. Oczywiście można się bawić w polaczka cebulaczka i udawać, że wszystko jest jak dawniej i że nauczyłem się jeździć ale tu nie chodzi tylko o Twoje bezpieczeństwo ale też innych kierowców. Bartek jest przykładem kierowcy, który zrobił to tak jak powinno się to odbyć. Ja, w związku z tym, że wypadek miałem za gówniarza całą procedurę będe przechodził w sposób podobny do nowych kierowców. 12 lat temu jak chciałem zrobić prawko to odbiłem się właśnie na badaniach lekarskich w wojewódzkim ośrodku. Lekarz powiedzial wprost "pokaż jak jeździśz przystosowanym samochodem to podpiszę się pod badaniami". A że nie mialem wtedy hajsu, a ilość sprzetu na rynku była znikoma to pomysł musiał swoje odczekać. Co więcej, nie znalem nikogo z podobną niepelnosprawnością i do tego z samochodem żeby,m mogl się gdzieś przymierzyć dfo fury. Teraz są możliwości wiec czas to zrealizować.

    [materiał]
    Ocena: 0 (Głosów: 0) | raportuj
    1 grudnia 2016 o 7:39

    @Aikanaro: W przypadku braku rąk jest mozliwość prowadzenia stopami... jak to się ma do trzymania 2 rąk na kierownicy? Ktoś pod badaniami dla takich kierowców się podpisał. ;)

    « poprzednia 1 następna »