Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
 • Profil użytkownika

  Charakterek

  Redaktor serwisu Turbowymiatacz
  Zamieszcza materiały od: 26 lipca 2011 - 0:00
  Ostatnio: 21 października 2017 - 3:09
  O sobie:

  http://www.charakterek.pl

  • Materiałów na głównej: 6985 z 7205 (212 usunietych przez adm.)
  • Punktów za materiały: 111345
  • Komentarzy: 1510
  • Punktów za komentarze: 74
   
  [materiał]
  28 września 2017 o 13:49

  @Mathek2015: Wiesz - tu chodziło o to, że jeden się zatrzymał, by przepuścić pieszego, a drugi w tym czasie go ominął. A to już jest zabronione.

  [materiał]
  18 września 2017 o 4:32

  @ML9: Akurat ci są porządni i to bardzo :)

  [materiał]
  28 lipca 2017 o 13:31

  @trec7: Po co ma dzwonić na policję? Po co ma jechać do zajezdni? Po co mają obcy ludzie przenosić wózek, skoro wystarczy ruszyć tyłek z szoferki i rozłożyć rampę. Trwa to mniej niż 15 sekund. I to licząc od chwili wyjścia z szoferki do momentu aż rampa jest rozłożona. Przenigdy nie spotkałem się z tym, by mi kierowcy odmówili rozłożenia jej. Zawsze pomagali, kulturalnie pytali czy zająłem miejsce i czy mogą rampę składać. Prosili też o naciśnięcie specjalnego przycisku jak będę wysiadał, to rozłożą mi rampę przy wysiadaniu. Absolutnie nikt nie protestował z pasażerów, że postój na przystanku trwał 15 sekund więcej. Wszyscy wręcz chwalili kierowcę, że jest taki uczynny. A on zachowywał się tak, jak powinien robić. I nie to nie jest takie oczywiste złapać wózek z przodu i z tyłu. W takim postępowaniu w wózkach Kuschall w skrajnym przypadku możesz wyrwać oparcie. Bo nie wolno takich rzeczy robić. A nowy K4 to koszt od 8 000 zł w górę. Są wózki, które podczas takiego złapania najnormalniej w świecie się składają. Najbezpieczniej jest łapać wózek za przednią podporę dla nóg (o ile wózek ją posiada) i za belkę. A belka to jest ta cześć, która łączy koła i jest naprawdę nisko. Jeśli wózek ma rączki, można schwycić za rączki. Ale to samo z siebie jest niewygodne, bo rączki są wysoko. Najbezpieczniej dla osoby niepełnosprawnej jest zwyczajnie samemu wjechać. Po to wymyślili te rampy. I widzę, że nie masz absolutnie pojęcia o tym jak wózkowiczowi pomóc i podejmujesz jałową dyskusję. Wózek inwalidzki to nie wózek dziecięcy, że go 2 osoby przenoszą jak chcą i gdzie chcą. Ja widziałem już pomoc takiej osobie. Jeden pan złapał za podnóżek, drugi za belkę, wózek się przechylił i niepełnosprawny wylądował na chodniku. Poleciał w bok. Panowie chcieli pomóc za bardzo. I nie wyszło. Jak wjeżdżam do autobusu też ludzie chcą pomóc. Często ciągnąć za podnóżek i podnosząc go za wysoko. Ja wtedy robię salto i ląduję za wózkiem. Ludziom jest głupio, bo chcieli pomóc, ale coś nie wyszło. A wszystko przez to, że mam niskie oparcie, bo wysokie jest dla mnie niewygodne. Skoro nie rozumiesz jakie problemy mają wózkowicze, to zwyczajnie po co zabierasz głos? Moja żona uczyła się przez 3 lata pewnie pomagać mi na wózku. W tym czasie zaliczyliśmy niezliczoną ilość upadków i wywrotek. Ale teraz to potrafi, bo wie, gdzie są granice i jak mi pomóc, by nie zaszkodzić. I taka osoba pomoże profesjonalnie każdemu wózkowiczowi. Inne osoby - niekoniecznie.

  Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 28 lipca 2017 o 13:34

  [materiał]
  28 lipca 2017 o 12:53

  @trec7: Niepełnosprawnyy prosił kierowcę o rampę. Po to podjechał do przednich drzwi. A ten od razu wyjechał, że to nie jego obowiązek. Skoro zwrócę się do Ciebie o konkretną pomoc oczekuję jej od Ciebie. I nikt postronny nie musi mi jej udzielać. Bo skoro teraz nie rozłożył rampy - nie rozłoży jej też przy wyjeździe. A jak wtedy nie będzie miał kto pomóc takiej osobie? To będzie jeździła dotąd, aż się takie osoby znajdą? Kolego. Nie rozumiem po co piszesz takie rzeczy. Obowiązkiem kierowcy było rozłożyć rampę. Został o to poproszony. A wyskoczył z ryjem do osoby niepełnosprawnej. Więc ludzie zaczęli bronic tej osoby próbując wymusić na kierowcy, by zrobił to, co do niego należało. Jeszcze raz Ci piszę. Sam jeżdżę na wózku. I osoba, która nie wie jak pomóc może narobić więcej krzywdy, niż pożytku. Pomimo tego, że ma dobre chęci. Po to są te rampy, by wózkowiczom umożliwić bezproblemowy wjazd do autobusu. A druga sprawa - może się zdarzyć, że osoby wyjdą, by pomóc wózkowiczowi, a w tym czasie kierowca zamknie drzwi i odjedzie. Bo takich ludzi stać na takie rzeczy. Właśnie by uniknąć takich sytuacji to kierowca ma pomóc osobie niepełnosprawnej. I dopiero jak ta osoba zajmie miejsce w autobusie kierowca składa rampę i odjeżdża. Na darmo tego przepisu nie wymyślili.

  Zmodyfikowano 3 razy Ostatnia modyfikacja: 28 lipca 2017 o 13:07

  [materiał]
  28 lipca 2017 o 12:29

  @trec7: Kierowcy są szkoleni do tego jak obsługiwać rampę. Co do pasażerów - też jeżdżę na wózku i uwierz mi czasami ludzie chcą pomóc, chcą dobrze, a ląduje się z ryjem na ulicy. Bo ludzie nie wiedzą jak się do tego zabrać. Ludzi tu nie winię, raczej kierowcę, który nie rozłożył rampy. Zresztą ZTM już mu cofnął uprawnienia do przewozu osób w Warszawie. Pewnie zostanie dyscyplinarnie zwolniony. Nie ma usprawiedliwienia dla jego zachowania. On odpowiada za pojazd i za pasażerów. I skoro osoba niepełnosprawna prosi o rampę, to jego obowiązkiem jest ją rozłożyć. I ten obowiązek jest jasno wyjaśniony w regulaminie ZTM, który musza przestrzegać firmy świadczące przewozy w Warszawie. Załóżmy, że wniosą wózkowicza 2 osoby. A jak będzie chciał wyjechać i zabraknie tych osób, bo zostaną tam same babcie, które przekroczyły 80 lat, to co? Kierowca wykopie taką osobę z autobusu? Człowieku - przemyśl to, co piszesz. Serio. I masz odpowiedź ZTM: - Kierowca zachował się niewłaściwie, niezgodnie z naszymi przepisami. Zgodnie z nimi jest zobowiązany pomóc osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim. Najłatwiej jest zrobić to właśnie poprzez wysunięcie podjazdu. Oczywiście jeżeli kierowca woli na przykład wnieść wózek na rękach, również może to uczynić. Niezależnie od sposobu, jest zobowiązany udzielić pomocy takiej osobie, która chce dostać się do autobusu – tłumaczył nam wczoraj Igor Krajnow, rzecznik ZTM. Zarząd Transportu Miejskiego stanowczo potępia zachowanie kierowcy, który w czwartek, 27 lipca nie wpuścił osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim na pokład autobusu miejskiego, a także w naganny sposób zwracał się do niej i pozostałych pasażerów. Taka postawa jest niedopuszczalna, karygodna i oburzająca oraz nie mieści się w żadnych standardach i normach współżycia społecznego – tłumaczy w przesłanym Onetowi oświadczeniu Kamil Migała z ZTM. Poinformował jednocześnie, że kierowcy firmy Arriva odebrano już certyfikat uprawniający do obsługi linii w ramach stołecznej komunikacji miejskiej. - Przewoźnik został również wezwany do wyciągnięcia konsekwencji dyscyplinarnych wobec swojego pracownika. Zarząd Transportu Miejskiego serdecznie przeprasza za zaistniałą sytuację zarówno pasażera poruszającego się na wózku inwalidzkim, jak i wszystkich tych, którzy byli świadkami całego zajścia - czytamy w oświadczeniu spółki.

  Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 28 lipca 2017 o 12:33

  [materiał]
  28 lipca 2017 o 9:04

  @trec7: Kierowca dostał specjalne klucze, by taki podest bezproblemowo rozłożyć. I został przeszkolony jak to zrobić. I to był jego obowiązek. Pasażerowie nie muszą wiedzieć, jak się ów podest rozkłada.

  [materiał]
  20 lipca 2017 o 16:52

  @blawik2: :)

  [materiał]
  20 lipca 2017 o 3:23

  @blawik2: Nyssan

  [materiał]
  18 lipca 2017 o 12:34

  @Matteos: Lol - dobre. Dopisuję do arta.

  [materiał]
  8 lipca 2017 o 1:27

  @Mathek2015: Ja też... Miałem 131 i był super. 126p miałem i 125p kierowałem, ale gdzie im do włoskich Fiatów z tamtych lat.

  [materiał]
  4 lipca 2017 o 14:45

  @bozo87 - fajne autko. Daję dziś na fanpage...

  [materiał]
  26 czerwca 2017 o 16:44

  @matade11: Rozwiązanie fajne, ale dość kosztowne. Sprzedałem koledze Passata miał taką obręcz. Kolega to zdemontował. Jaszcze parę innych gratów jest do demontażu z tamtego systemu i można by je przerzucić na nowe auto. W zasadzie było by z tym ze 2 dni roboty, a chłopak ogarnięty jest i mógłby to założyć na nowym samochodzie. Chyba, żeby mojego byłego Passata chciał sprzedać, to wtedy założenie tych urządzeń to kwestia godziny. A tam fotele już w standardzie elektrycznie regulowane były i stołek kierowcy jechał dość wysoko.

  [materiał]
  26 czerwca 2017 o 15:14

  @matade11: Moim autem może się poruszać zarówno osoba pełnosprawna jak i niepełnosprawna. Każde auto da się tak przystosować. Sprawa koleżanki jest banalnie prosta. Ręczny gaz hamulec i system podwyższający fotel Widziałem tak dostosowane auta w CKIRI. A wysokie auto będzie dla niej niepraktyczne - bowiem będzie miała sporo trudności z zajęciem miejsca za kierownicą. Dla niej im niżej próg od ziemi, tym lepiej. W środku w aucie można sobie dostosować jak się chce. A koleżance będzie potrzebne jedynie dodatkowo takie coś http://www.autoadaptacje.com/pasazer/samochody-osobowe/ Elektryczna regulacja wysokości fotela 20 07

  [materiał]
  26 czerwca 2017 o 2:40

  @matade11 Ja rozumiem, że jej ciężko. Rozumiem, że chce jeździć. Ale... Nie rozumiem tych zbiórek - samochód nie jest jej niezbędny. Owszem, jest pomocny, ale nie niezbędny. No i od razu nowy. Też jeżdżę na wózku i na swoje auta zarabiam sam. Obecnie jeżdżę samochodem 12 letnim, a kupowałem go rok temu. Poprzedni był jeszcze starszy, bo 15 letni. Miały oba automaty i nie kosztowały 60 000 złotych. Niech koleżanka zatrudni się w jakimś zakładzie, który daje pracę online. Jeśli chcesz - napisz PW dam Ci namiary. Sprawa druga - pisze o tym, że to pierwsze auto na które Jej nie stać. Pomyślała o ubezpieczeniu? Będzie ono bardzo wysokie. A pewnie będzie chciała kupić i OC i AC, by spać spokojnie. Więc nie chcę wróżyć z fusów, ale wyjdzie ją około 8 000 zł za takie auto. Bo dostanie zwyżki za wiek i posiadanie prawa jazdy krócej niż 3 lata. Kolejna sprawa to dostosowanie samochodu - nie, to nie jest taka pestka jak jej się wydaje. Koszt to 2500 zł za biedne urządzenia do 10 000 zł za urządzenia dobrej klasy. Czemu nie coś takiego? https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon-1-8benzyna-klima-auto-dla-inwalidy-osoby-niepelnosprawnej-automat-ID6yWx1T.html Tylko od razu nowe i koniec.

  Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 26 czerwca 2017 o 2:43

  [materiał]
  22 czerwca 2017 o 21:44

  @ProjectGranTurismo: No jestem tu najgłówniejszym adminem. A ci nie mogą dostawać plusów ani minusów. Wiesz - za dużo by miało chęć minusowania za to, ze im obraźliwy komentarz usunąłem. Ale generalnie staram się nie pisać głupot :)

  [materiał]
  21 czerwca 2017 o 23:48

  @DawiNczi13: Dzięki za info - też raczej się za jakimś egzemplarzem z Niemiec rozejrzymy, bo tu to większość strucli jest i to nieziemskich.

  [materiał]
  21 czerwca 2017 o 22:51

  @ProjectGranTurismo: Generalnie teraz wszystko już nazywają jako biturbo. Bo twin turbo to także biturbo. Bo bi - to 2 turbosprężarki ogólnie. Nieważne jakiej wielkości, ważne, że są dwie.

  [materiał]
  21 czerwca 2017 o 22:14

  @Mafy116: Dokładnie - i został za to ukarany. Za swoją głupotę. Jakoś mi go nie żal.

  [materiał]
  21 czerwca 2017 o 14:33

  @DawiNczi13 - fajne autko. Jaki przebieg samochodu? Gdzie kupiłeś? Który to rocznik? Jak się auto sprawuje? Pytam, bo szwagier jest napalony na takie.

  [materiał]
  20 czerwca 2017 o 15:48

  Świetny odcinek. Jutro daję go na fanpage!

  [materiał]
  20 czerwca 2017 o 4:09

  @Mafy116: Wyczytałem, że zmienił pas na lewy i nim jechał. Z oddali nadjechał motocyklista, który mu zaczął mrugać. Kierowca chciał wyprzedzić wolniejsze pojazdy. Motocyklista wyprzedził prawym pasem. A dalej jest na filmie wszystko.

  [materiał]
  17 czerwca 2017 o 13:51

  @Magnetic: Zazdroszczo :D

  [materiał]
  16 czerwca 2017 o 23:59

  @Sevcenko: Nie mówimy o patologii, tylko o normalnym ruchu.

  [materiał]
  16 czerwca 2017 o 17:08

  @daro100: Nie no - napisałem kilka razy, by jechać do końca. Ale masz rację - kierowcy głupieją i zamiast do końca i płynnie to się wyczesują 300 m przed. A potem nie wpuszczają tych, co do końca jechali, bo cwaniak. Ale o tym też pisałem...

  « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1060 61 następna »