Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mercedes W123 2.4d Diesel 1980r. & Fiat 126p 650E 1985r. - Garaż 866

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Talar

Talar

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 20 postów
  • LocationKraków.

Napisano 23 czerwiec 2014 - 11:18

Witajcie, szczerze mówiąc nie wiedziałem gdzie to umieścić, bo już nie posiadam jednego klasyka, a opisywanie jednego w dziale mój klasyk mi nie przypadło. Tak więc mam na imię Grzegorz i jestem pasjonatem każdej motoryzacji, a szczególnie tej starej oraz naszej PRL'owskiej. A zaczęło się od Mercedesa W123, tak zwanej Beczki. Miłego czytania.

"No więc przedstawiam Wam mojego Janka. Beczułkę zakupiłem 7 maja 2013 roku, od starszego Pana Jana, skąd też wzięło się imię. :) Mercedes jest z 1980 roku, drugia seria, kiedyś pewnie był kradziony, po czym trafił do skarbu państwa, na licytację, do poprzedniego właściciela, który w 2004 roku kupił go za 3000zł na aukcji, i tak dziś jest w moich rękach i mam nadzieję, że zostanie na długo. Jego przebieg to niecałe 280 tysięcy, myślę, że prawdziwy, biorąc pod uwagę, że stało ponad 8 lat w szopie, a wcześniej przebijanie numerów i te sprawy, pewnie ktoś tam się nim nacieszył. Silnik w papierach, oraz emblematach był 200D. Do czasu kiedy zaczęły mi nie pasować konie mechaniczne oraz kilowaty w opinii rzeczoznawcy. Okazało się, że silnik to 240D. Co dalej, kolor brązowy z oryginalnej palety to 476 Goldbraun. Wnętrze, było ono wymieszane, pewnie to kwestia zmiany vinu i tym podobne. Fotele czarne, reszta jasna, nowe wnętrze już czeka na zamontowanie, znalazłem kompletne czarne, więc bez chwili zawahania wziąłem. Przy silniku jeszcze nic nie robiłem, wymieniłem tylko kolektor wydechowy bo był pęknięty, odmalowałem tłumiki, jednym słowem cały wydech. Jest też nowy akumulator, pierwszy wydatek związany z Beczką, jeszcze przed blacharką. Temat blacharski, auto dojechało o własnych siłach do domu od poprzedniego właściciela, około 10 km. Odpaliło po staniu przez 8 lat w drewnianej szopie, wystarczyło napompować opony, założyć tablice z innego wozu i jechać. Po paru dniach od zakupu zaczyna się już praca, że tak to ujmę, pamiętam jak wczoraj. :D Setki kabelków puszczonych po podłodze, do alarmu, do anteny, do radia, do głośników, do centralnego, wszystko dorabiane, nawet kable od przednich głośników nie były oryginalne. Wywalamy wnętrze, myszy, jakaś zdechła też się znalazła. :D A ile żołędzi, ohoho. Wygłuszenie filcowe pod tylną kanapą nie istniało, całe pogryzione. Blacha, dziura o średnicy 50cm od strony ściany grodziowej pasażera, mocowanie stabilizatora, nie ma, koło widać. Poza tym jakieś wstawki w podłodze, według mnie dojechał bo chociażby takie fotele trzymały jeden kawałek podłogi z drugim, inaczej by się złamał, mówię Wam. :D Blacharka, zrobiona, opisana. Co dalej, przyszedł czas na konserwację podwozia, kolega, który miał już parę Beczułek w swoim życiu, dużo mi doradza, to jak było z tą konserwacją. Parkowanie równoległe, między orzechem włoskim, a laskowym, mowa o drzewie, czy tam krzewie. Kolega instruuje, ja parkuję, po 10 minutach jest okej. Następny krok, to wołanie sąsiadów, którzy dopiero co przyszli z pracy. Cel? Przewrócenie auta na bok, z dwie godzinki zeszło, ale auto na boku. Konserwacja, gruntowne czyszczenie szczotką drucianą. Dobrze, środki konserwujące. Parę warstw Brunoxa, już nie pamiętam ile, wszystko pistoletem. A następnie zwykły Boll pistoletem, w niektórych miejscach pędzlem. To chyba temat zakończony, widzę dużo się rozpisałem, tak dogłębnie, mam nadzieję że ktoś przeczyta. Po mału, nie śpieszę się i pracuję. To tyle, poniżej jeszcze taka szybka specyfikacja, dla tych, co lenie i nie czytali historyjki. "

Ta historia pisana około dwa miesiące temu, oczywiście z przeszłości nic się nie zmieniło, ale na dzień dzisiejszy auto jest w trakcie rejestracji.

Specyfikacja:

Rocznik: 1980

Jednostka napędowa: 2.4 Diesel

Skrzynia biegów: Manual 4 biegi
Rodzaj napędu: Tylny
Typ nadwozia: Sedan
Lakier: 476 Goldbraun
Przebieg: 268230km

Dodatkowe wyposażenie:
Szyberdach

Zdjęcia:

A tutaj najnowsze fotki. :D
Galeria - Najnowsze fotki z wczoraj.

Zapraszam na Facebooka, tam znajdziecie najnowsze fotki z prac.

• MagicMan1123 lubi to

36WmUGs.png

#2 Talar

Talar

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 20 postów
  • LocationKraków.

Napisano 25 czerwiec 2014 - 20:59

Przyszedł czas na drugi pojazd, a jest nim Polski Fiat 126p. Samochód kupiłem 7 stycznia, chyba. Jest  1985 roku, 650. Aktualnie mam mały problem, żeby dostać przegląd bo jedna cyfra w dowodzie się nie zgadza no i tak stoi. Dostałem do niego dużo gratów. Od czasu zakupu zrobiłem przeguby, tylne tarcze kotwice, w sumie całe tylne hamulce, pospawałem trochę blachy, odmalowałem rdzę. Odpicowałem trochę na przegląd i ogólnie, żeby ładnie wyglądał póki stoi. Uszczelniłem też przedni rant szyby bo ciekło, kupiłem Safari 5 i zamontowałem wraz z oryginalnym głośnikiem. Oczywiście wymyłem, odkurzyłem, zdarłem brzydkie pokrowce. Stan blacharski jest na piątkę, jest tylko jedna dziura przy przedniej o ile się nie mylę poprzecznej podłużnicy po stronie pasażera. Cienka kierownica, palony na wajchę, jest alternator, wyregulowany przeze mnie gaźnik. Wymieniłem też linkę ssania bo była urwana. I chyba tyle. Jeżeli chcecie coś więcej wiedzieć to pytajcie. Teraz czas na zdjęcia.

Galeria.

• MagicMan1123 lubi to

36WmUGs.png

#3 camil76

camil76

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 78 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 21:13

Mietek piękny : )

Z maluszkiem będziesz miał trochę pracy, ale widze że dasz rade.

Czekam na efekt końcowy : )

Życzę powodzenia : )

• Talar lubi to

1446919499_by_camil76.jpg?1446919500

#4 Talar

Talar

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 20 postów
  • LocationKraków.

Napisano 25 czerwiec 2014 - 21:37

Jeżeli uda mi się szybko załatwić sprawę z dowodem to biorę się ostro za Malczana.

36WmUGs.png

#5 frmaciek

frmaciek

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 27 czerwiec 2014 - 23:56

szacunek za Mietka, zajebiście wygląda ;) tylko felgi przydało by się zmienić na inne ;/

• Talar lubi to

"Jeśli prędkość mnie kiedyś zabije nie płacz bo ja się uśmiechałem" Paul Walker [*]

77434247865798092592.jpg

#6 Czarn0Bialy

Czarn0Bialy

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • LocationGłogów, Dolnośląskie

Napisano 28 czerwiec 2014 - 06:51

No, mietek wymiata  :D

Już dawno nie widziałem tak pięknej beczki...  :wub:

• Talar lubi to

KHMFsW.gif

#7 Dex

Dex

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisano 28 czerwiec 2014 - 09:51

widać dużo czasu i pracy włożonej w renowacje ale efekt pewnie wynagradza wszelkie trudy.
Kolejny klasyk uratowany dzięki!

#8 Talar

Talar

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 20 postów
  • LocationKraków.

Napisano 28 czerwiec 2014 - 21:32

Felgi będą takie grafitowe. Mogą wydawać się innym brzydkie, ale taki kolor wybrałem i tyle. Chciałem trochę odróżnić baroki, a felgi zrobiłem taniej bo u znajomego, lepszego odcienia nie miał. Drugi komplet prawdopodobnie będzie oryginał. A felgi dojdą z nowymi oponami, jestem w trakcie szukania. :)

36WmUGs.png

#9 szyszkall

szyszkall

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 czerwiec 2014 - 10:53

Mietek wygląda super i widać że włożyłeś w niego dużo czasu i serca :) Powodzenia z Maluszkiem, czekam na efekt końcowy :)

01artgifmk05.gif01artgifmk08.gif

#10 boneshaker

boneshaker

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 01 lipiec 2014 - 19:36

Mieciu super :D Fajnie, że ktoś takiego odratował bo coraz mniej...

#11 Talar

Talar

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 20 postów
  • LocationKraków.

Napisano 02 lipiec 2014 - 10:05

Przyszedł czas na pracę nad 126pe. Do września ma być gotowy. :)

Galeria.

PS. - Ktoś może wie ile lakieru trzeba, aby polakierować Malczana? Wnętrze, komora silnika i bagażnik też.

36WmUGs.png

#12 Talar

Talar

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 20 postów
  • LocationKraków.

Napisano 18 lipiec 2014 - 15:27

Przerwa wakacyjna od 18.07.2014r. do 01.08.2014r. :D

36WmUGs.png

#13 Talar

Talar

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 20 postów
  • LocationKraków.

Napisano 29 lipiec 2014 - 20:21

Po urlopie, jedziemy dalej. :)

Q1wR30B.jpg

36WmUGs.png

#14 Talar

Talar

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 20 postów
  • LocationKraków.

Napisano 01 wrzesień 2014 - 20:59

Zapraszam serdecznie na fanpage, wracamy z robotą. - www.facebook.com/Garaz866

36WmUGs.png

#15 Talar

Talar

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 20 postów
  • LocationKraków.

Napisano 27 wrzesień 2014 - 07:37

Wreszcie odebrałem tablice czasowe do Mercedesa, jedziemy na przegląd, nabijamy numery i dostajemy już właściwe tablice. :D

Zapraszam na fanpejdż, codziennie nowy wpis, przynajmniej staram się żeby tak było. :)

Dziś, a właściwie w czwartek Maluch wyglądał tak:

Spoiler

36WmUGs.png

#16 pietras413

pietras413

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 854 postów
  • LocationChęciny

Napisano 17 październik 2014 - 11:35

Szacun za to wszystko :D

fwd_rwd.gif

"Horsepower sells cars, torque wins races." ~ Pietras413

#17 Talar

Talar

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 20 postów
  • LocationKraków.

Napisano 27 październik 2014 - 17:18

Otrzymałem dziś już stałe tablice rejestracyjne, akurat trafiłem na świeżo dostarczoną serię z trzema piątkami na przodzie, niestety jedne ciekawszych numerów były już zajęte. Wybrałem 55515, zawsze to jakieś wyróżnienie, a nie przypadkowe litery i cyfry. Co myślicie?
Spoiler
tWcRIEX.jpg

36WmUGs.png

#18 Talar

Talar

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 20 postów
  • LocationKraków.

Napisano 31 październik 2014 - 23:17

Rano trzeba wstać i umyć wóz. :)

30mBrIZ.jpg

36WmUGs.png

#19 camil76

camil76

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 78 postów

Napisano 24 luty 2015 - 19:19

Dawno mnie tu nie było, ale już jestem. Fajnie z taką świeżą tablicą, a z numerami się wyróżnia.  :) :) Jak tam prace z maluszkiem?

1446919499_by_camil76.jpg?1446919500

#20 Talar

Talar

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 20 postów
  • LocationKraków.

Napisano 24 luty 2015 - 19:50

Prace cały czas idą do przodu, lecz w powolnym tempie. Myślę, że na zlot 126pe w Krakowie się wyrobię. :D

jKRXgc5.jpg

36WmUGs.png

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych