Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kalendarz 2018 - zgłaszanie zdjęć, informacje

kalendarz motokiller 2018 zdjęcia zgłaszajcie foty

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jackass89

Jackass89

Advanced Member

• Moderator
  • 515 postów
  • LocationWarszawa/Rzym

Napisano 04 listopad 2017 - 22:23

Hej.

Jest zielone światło od Charakterka, więc lecimy z tematem ;) 

Wstępna wizja kalendarza to coś takiego jak było w poprzednich latach, czyli ścienny kalendarz formatu a3, składający się z 12 stron. Każda strona to inne zdjęcie na inny miesiąc. Koszt powinien zamknąć się w 40zł/szt + koszta wysyłki. W zeszłym roku i dwa lata temu przy takim założeniu wyszło zdecydowanie taniej. Kto zamówi ten otrzyma, nie będę zamawiał na zapas, nie będę za nikogo obcego zakładał pieniędzy, czekał itd. Będzie możliwość wylicytowania kalendarzy na aukcjach WOŚP - ilu sztuk to zależy od nas. Nikt z forum nic na tym nie zarobi, wszelkie koszta będą przedstawione chętnym do wglądu.
Różnica w stosunku do lat poprzednich -> kalendarze powstaną w ścisłej współpracy z Kicksterem, Miłośnikami Czterech Kółek i MotoDoradcą - każdy z nich wybierze po jednej stronie do kalendarza.

Zgłoszenia zdjęć (REGULAMIN):
1. Każdy zarejestrowany użytkownik może zgłosić maksymalnie 5 zdjęć związanych z szeroko rozumianą motoryzacją, z czego maksymalnie 3 zdjęcia jednego auta (zdjęcia grupowe się nie liczą - czyli można dodać 3 zdjęcia jakiegoś auta i 2 grupowe na których to auto też się znajduje). Co rozumiemy przez zdjęcie grupowe? Albo zdjęcie na którym jest kilka aut (nie ludzi!), albo zdjęcia ludzi z imprez pod szyldem motokillera.
2. Można zgłaszać tylko i wyłącznie zdjęcia do których ma się prawa. Najlepiej swojego autorstwa, ale jeśli ktoś robił zdjęcia na Twoje zlecenie to również jest to akceptowalne. Zgłaszając zdjęcie oświadczasz, że jesteś jego właścicielem.
3. Zdjęcia muszą być w orientacji poziomej w formacie 3:2. Nie będę ingerował w niczyje zdjęcia!
4. Minimalna rozdzielczość to 3000x2000px.
5. Na zdjęciu nie może być żadnych znaków wodnych autora.
6. Nie można zgłaszać zdjęć, które znalazły się w poprzednich kalendarzach motokiller.pl.
7. Przed zgłoszeniem zdjęcia do kalendarza należy dodać zdjęcie na stronie głównej ( http://mklr.pl/dodaj). 
8. Zgłaszając zdjęcie zgadzasz się na naniesienie na nie logo motokiller.pl i wykorzystania przez naszą stronę.
9. Zdjęcia zgłaszamy w tym temacie w małej rozdzielczości (max szerokość 640px - niektórzy przeglądają forum z telefonów, uszanujmy to) i wysyłając do mnie zdjęcie w maksymalnej rozdzielczości na e-mail 666jackass@gmail.com. Czas zgłoszeń do 21.11.2017 do godz. 23:59.
10. Zgłoszenie zdjęcia oznacza zaakceptowanie wyżej wymienionych warunków i deklarację, że zdjęcie jest własnością osoby zgłaszającej.

$$$ REGULAMIN TO WSZYSTKIE Z DZIESIĘCIU W/W PUNKTÓW. JEŚLI CHOĆBY W NAJMNIEJSZYM STOPNIU ZGŁOSZENIE JEST NIEREGULAMINOWE, TO CAŁE UZNAJEMY ZA NIEREGULAMINOWE.

UWAGA! Mile widziane byłyby zdjęcia grupowe/zlotowe oraz zdjęcia wpisujące się w konkretne pory roku, czyli tematyka wiosna, lato, jesień, zima. Poza tym jak ktoś ma ładne zdjęcia jednośladów i wszelkiej motoryzacji, która nie jest osobówkami, to również czekam ;)
Można zgłaszać zdjęcia aut które były już w kalendarzach motokiller.pl, z tym, że nie moga to być te same zdjęcia.
Jeśli nie uzbiera się odpowiednia ilość zdjęć, rezygnujemy z kalendarza na rok 2018.
Zastrzegam sobie prawo do ewentualnych zmian powyższego regulaminu i dat do 15.11.2017. 
Zastrzegam sobie prawo do nieprzyjęcia zdjęć, które nie wpisują się w założenia, np. selfie z jakimś samochodem itd.

Głosowanie:
Reguły głosowania będą ściślej określone w temacie temu przeznaczonym. Głosowanie wyłoni 9 zdjęć spośród zgłoszonych tutaj. Pozostałe 3 zdjęcia wyłonią zaprzyjaźnieni z naszym portalem youtuberzy - Kickster, Michu z Miłośników Czterech Kółek i MotoDoradca. Czy będą to zdjęcia zgłoszone tu, czy zrobione przez nich - to niespodzianka, o tym zadecydują oni.0
Jeśli chodzi o wybór miesiąca w kalendarzu to przyjmować będę sugestie autorów, ale nic nie będzie wiążące - żeby nie było "kwasów" jak kiedyś, że czemu ten miesiąc a nie inny, skoro wybrali inny.
Zdjęcia jednego auta nie mogą znaleźć się na kilku stronach kalendarza. Jeśli po głosowaniu wśród wybranych zdjęć będą dwa zdjęcia tego samego auta, to przechodzi to z większa ilością głosów, drugie odpada i do kalendarza wchodzi kolejne zdjęcie z głosowania.

Harmonogram działań:
-Do 21.11.2017 28.11.2017 do godziny 23:59 przyjmuję zgłoszenia zdjęć. Jeśli nie będzie zgłoszonych przynajmniej 30 zdjęć, kalendarz mklr na rok 2018 nie powstaje.
-Do 10.12.2017 do godziny 23:59 trwa głosowanie na zdjęcia, które maja znaleźć się w kalendarzu.
-Do 15.12.2017 do godziny 23:59 zbieram zamówienia i pieniądze na zamówienia, wszystkie zamówienia niepotwierdzone przelewem są traktowane za nieważne.
-Do 20.12.2016 odbieram i wysyłam kalendarze.
*Zastrzegam sobie prawo do ewentualnych przedłużeń terminów z zastrzeżeniem, że poinformuję o nich w razie czego.

Wysyłka:
-Po dostarczeniu kalendarzy do mnie będę wysyłał je za pośrednictwem Poczty Polskiej, według ich cennika. 
-Odbiór osobisty (z grubsza codziennie) będzie możliwy w okolicach Otwocka i Warszawy.
-Będzie jednorazowa możliwość wysłania paczek paczkomatem. Termin do którego będę oczekiwał adresów do wysyłki paczkomatem podam później.

Wykonawca:
Myślę, że zeszłoroczny wykonawca był całkiem porządny. O żadnych zastrzeżeniach nie słyszałem, ale jeśli jakieś macie, to proszę o info.
Jeśli pojawiłyby się jakieś jeszcze uwagi/zastrzeżenia do tamtego wykonawcy to proszę o informacje w tym temacie. Jeśli pojawiłyby się propozycje innego wykonawcy to proszę o informację również tu.

Masz wątpliwości? Napisz pytanie w tym temacie. Odpowiem na nie i jeśli będzie to coś istotnego dla ogółu, to informację umieszczę w pierwszym poście.

Pozdrawiam i zapraszam do zgłaszania zdjęć.

"Mess with the best, die like the rest"

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope" - W. CHURCHILL

jcksinst.png

111211762858beaa51aafea.jpg

#2 Sevcenko

Sevcenko

Advanced Member

• Moderator
  • 197 postów
  • LocationGliwice/Molde Norwegia

Napisano 05 listopad 2017 - 10:28

Ja tam może rzucę taką luźną propozycje. Podobała mi się koncepcja kalendarza scigacz.pl sprzed bodajże 2 lat. w takim sensie, żeby nie gnieść na jednej stronie a3 zdjęcia i cyferek kalendarza tylko zrobić dwie strony połączone spiralką. Kosztów produkcji za bardzo by to nie podniosło, bo stron byłoby tyle samo (tylko druk dwustronny). Pozwoliłem sobie wykonać profesjonalny rysunek poglądowy dla ludzi zastanawiających się o czym ten gość pieprzy (ciekawe kto pierwszy znajdzie błąd w obrazku :P )

Załączone miniatury

• Bez tytułufsdf.png

• 96mateusz lubi to

3b5970d400585.png

Oni zamiast Mózgów mają tylko szary puch, który przez pomyłkę został wdmuchnięty w ich głowy. Oni po prostu nie myślą.

•  

#3 Italianiec

Italianiec

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 05 listopad 2017 - 14:07

To tradycyjnie zgłaszam jako pierwszy 1 NW - Copia.jpg 2 NW - Copia.jpg 3 NW - Copia.jpg 4 NW - Copia.jpg 5 NW - Copia.jpg

15036291_1326037037415629_47089476507146

#4 BAYABLE_

BAYABLE_

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 05 listopad 2017 - 14:18

Mam nadzieję, że się spodoba ;)

P104063s508632.md.jpg

P106046s4e330e.md.jpg

P106080s793c7c.md.jpg

P109005s1bd2c9.md.jpg

P109042s408b90.md.jpg

1. ZDJĘCIA W NIEWŁAŚCIWYCH PROPORCJACH

2. BRAK ZGŁOSZENIA NA MAILU

3. W POŚCIE W TYM TEMACIE SIĘ NIE OGŁASZAMY ZE SWOIMI FANPEJDŻAMI ETC!

/Jackass

#5 Jackass89

Jackass89

Advanced Member

• Moderator
  • 515 postów
  • LocationWarszawa/Rzym

Napisano 06 listopad 2017 - 21:05

Żeby porządku stało się zadość, lista przyjętych zdjęć jest na razie bardzo krótka, bo tylko od Italiańca 5 zdjęć.

Pierwsze wnioski i pytania na odpowiedzi z PW/maila:
1. Jakkolwiek zdjęcia jakościowo nie byłyby dobre/fajne/poprawne, tak zgłoszenie musi spełniać regulamin.
2. Dużo więcej dostałem zdjęć na maila niż jest zgłoszone w tym temacie - również takie zgłoszenia nie są rozpatrywane, zgłoszenie musi spełniać wszystkie z wymogów regulaminu.
3. Jeśli Twoje zgłoszenie zostało odrzucone, masz szansę się poprawić w NOWYM POŚCIE (nie edytujcie starych, nie będzie to brane pod uwagę). Dwa odrzucone zgłoszenia oznaczają dyskwalifikację danej osoby ze zgłaszania.
4. Tak, można dodać kilka postów z kilkoma zgłoszeniami zdjęć (łączny limit 5), byle nie było to zgłoszenie post pod postem.

Co do propozycji Seva -> ma to niby sens, aaale trzeba by znaleźć wykonawcę w podobnej cenie, a to jest dość ciężkie w tym przypadku. Tego typu kalendarz potrzebuje albo bardzo grubych stron albo bardzo cienkich stron ale sztywnych - po to by się nie odkształcił - przerabiałem ten temat przy okazji "tanich" kalendarzy cabrio clubu. To na starcie na samych materiałach daje większą cenę. Kalendarze Ścigacza kosztowały ~60zł, nasze w zeszłym roku zamknęły się w ~połowie tego. Kalendarze rozkładane raczej musiałyby być w formacie 2xA4, a nie 1xA3, co daje nam defacto mniejszą powierzchnię zdjęć. Wszystko jest do przemyślenia, fajnie, że już się jakieś propozycje pojawiają, ale trzeba wszystkie za i przeciw przekalkulować ;) Generalnie nie mówię nie i pewno propozycja trafi pod radę "starszyzny kalendarzowej" :lol: 

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope" - W. CHURCHILL

jcksinst.png

#6 DziubeX

DziubeX

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 17:37

Ode mnie propozycja co do samego głosowania, abyś nie podawał autorów zdjęć, oraz co kilka dni wykresu z ilością głosów każdego zdjęcia. 

#7 Jackass89

Jackass89

Advanced Member

• Moderator
  • 515 postów
  • LocationWarszawa/Rzym

Napisano 12 listopad 2017 - 10:38

DziubeX, jedna i druga informacja są jawne. Nie mamy niestety skryptów w stylu

[mod]tekst widziany tylko dla moderatora[/mod]
tak więc nie ma możliwości łatwego przeprowadzenia niejawnego głosowania. Z resztą... od razu widzę te zarzuty w których ludzie czepiają się tego, że głosowanie było ustawione ;) 
A skoro każdy może sobie sam podliczyć jawne głosy, to wg mnie lepiej podliczać co chwilę i ukrócać proceder tego, żeby ludzie potem edytowali swoje głosy. Tak jest podliczone, nic już nie można kombinować z postem i tyle.
No i info o tym kto zgłosił zdjęcie będzie też dostępne w tym temacie, więc też nie widzę sensu ukrywania tego ;) Kto będzie chciał, to i tak sprawdzi. Jak ktoś zostaje zaproszony przez kolegę żeby zagłosować na jego foty, to i tak będzie wiedział na które. A jak ktoś "nietutejszy", to i tak nicki mu nic nie mówią ;) 

jcksinst.png

#8 nitro997

nitro997

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 17:52

No heej :) to i ja zapodaję coś od siebie :)

Załączone miniatury

• 12.jpg
  • 22.jpg

#9 Jackass89

Jackass89

Advanced Member

• Moderator
  • 515 postów
  • LocationWarszawa/Rzym

Napisano 15 listopad 2017 - 22:41

Przyjęte zdjęcia:
Italianiec
- 5 zdjęć
nitro997 - 2 zdjęcia

Dostałem na maila trochę zdjęć, które nie zostały tu zgłoszone - nie znając nicku, nie mam też jak zweryfikować, czy były dodane kiedykolwiek na stronę. Przypominam, że zdjęcia muszą spełniać WSZYSTKIE wymogi.

Jeśli chcecie, żeby kalendarz w tym roku powstał, to dodajcie zdjęcia i zapraszajcie znajomych do tego. Bez większej ilości zdjęć kalendarz nie powstanie.

Pozdrawiam.

jcksinst.png

#10 kubsson

kubsson

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 listopad 2017 - 13:56

Witam, zdjęcie Galanta mojego przyjaciela
Mojego autorstwa żeby nie było
Przyjaciel się zgodził na użycie zdjęcia jego pojazdu
bozqqWV.jpg

#11 Jackass89

Jackass89

Advanced Member

• Moderator
  • 515 postów
  • LocationWarszawa/Rzym

Napisano 21 listopad 2017 - 18:02

Przyjęte zdjęcia:
Italianiec - 5 zdjęć
nitro997 - 2 zdjęcia
kubsson - 1 zdjęcie

UWAGA! Przedłużamy termin zgłaszania zdjęć o tydzień (do 28.11.17). Jeśli w tym czasie nie będzie przynajmniej 30 zdjęć, to nasz kalendarz na przyszły rok nie powstanie.

jcksinst.png

#12 Franq95

Franq95

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 listopad 2017 - 20:16

bb144f5e3139f.jpg

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kalendarz, motokiller, 2018, zdjęcia, zgłaszajcie, foty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych