Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jedna tablica rejestracyjna

tablica rejestracyjna wyrejestrowanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 DziubeX

DziubeX

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 10:59

Co Wy myślicie o pomyśle, aby była jedna tablica rejestracyjna dla danego pojazdu? Przy kupnie/sprzedaży żadnych opłat związanych z wymianą tablic. 
Jak dla mnie pomysł jak najbardziej na Tak. 

Drugim pomysłem jest możliwość czasowego wyrejestrowania samochodu osobowego. Nie używasz samochodu przez dłuższy czas, wyrejestrowujesz i nie płacisz lub płacisz znaczne niższe OC.
Dla mnie kolejny trafiony pomysl.

'Piotr Liroy Marzec tropi absurdy w Polsce i nie składa broni w walce o prawa kierowców. 
Po sukcesie interpelacji dotyczącej czasowego wyrejestrowania samochodu osobowego (wszystko wskazuje na to, że możliwość taka zostanie wkrótce przywrócona) poseł Liroy-Marzec wystosował kolejną - jego najnowsza interpelacja dotyczy tablic i dowodów rejestracyjnych pojazdów. Poseł uważa, że obecne regulacje prawne są bez sensu i generują niepotrzebne koszty, dlatego chce m.in. wprowadzenia jednej tablicy rejestracyjnej do jednego auta na zawsze'

• Jackass89, wolverine i 96mateusz lubią to

#2 Jackass89

Jackass89

Advanced Member

• Moderator
  • 509 postów
  • LocationWarszawa/Rzym

Napisano 14 styczeń 2017 - 13:19

Jak wątpiłem w tego posła, tak nagle można zobaczyć, że on faktycznie coś dobrego dla nas próbuje zdziałać. Z resztą chyba nie tylko ja spodziewałem się czego innego po Liroyu, ale się myliłem - lubię się w ten sposób mylić i być tak pozytywnie zaskakiwanym :D 

Te dwa pomysły super. Jest jeszcze trzeci, w dużej mierze sposób trafiony, ale ma pewne wady. Mianowicie rejestracja kilku aut na jedne numery i płacenie tylko najdroższego ubezpieczenia. Mam 3 auta, płacę tylko najdroższe. Genialna sprawa, bo w końcu nie jeżdżę wszystkimi autami na raz. Tylko co w momencie jak będzie potrzeba poruszania się dwoma w jednym czasie? :) To by trzeba było doprecyzować, ale same idee jak najbardziej słuszne :piwo: 

Kilka źródeł dla tych którzy nie są w temacie ;) 
http://auto.dziennik...a-samochod.html
http://www.motofakty...-rewolucja.html
http://natemat.pl/19...erwany-od-zycia
http://www.motocaina...wcow-21586.html

"Mess with the best, die like the rest"

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope" - W. CHURCHILL

jcksinst.png

111211762858beaa51aafea.jpg

#3 wolverine

wolverine

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 40 postów
  • LocationStalowa Wola

Napisano 15 styczeń 2017 - 12:34

Pomysł z czasowym wyrejestrowaniem pojazdu ma jednak haczyk w postaci tego, że trzeba oddać tablice do wydziału komunikacji, co wg mnie jest chore, bo na szybie zostaje naklejka i na popularnym serwisie aukcyjnym bez problemu można kupić "replikę" tablicy do celów kolekcjonerskich. Druga sprawa jest taka, że przy oddawaniu tablic trzeba będzie płacić jakąś tam opłatę.

#4 Folley96

Folley96

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisano 16 styczeń 2017 - 19:38

Pomysł z czasowym wyrejestrowaniem i nie płaceniem oc, tylko kupujemy oc wtedy kiedy chcemy jechać na zlot czy inna imprezę to świetny pomysł. Tak samo jak przypisane tablicy do danego auta. Nie pamiętam w którym kraju taki przepis funkcjonuje ale to świetna sprawa. Ile pieniędzy można zaoszczędzić na produkcji takich tablic. Pewnie to masa pieniędzy, tak samo jak papierowej roboty ;)

"Drifting wziął się z ulicy i chciałbym aby tu pozostał" - Jakub "Musk" Tatara

2j1swg6.gif

#5 Jackass89

Jackass89

Advanced Member

• Moderator
  • 509 postów
  • LocationWarszawa/Rzym

Napisano 17 styczeń 2017 - 00:09

W wielu krajach UE tablice mogą zostać stare ;) 

"Mess with the best, die like the rest"

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope" - W. CHURCHILL

jcksinst.png

111211762858beaa51aafea.jpg

#6 brojek_88

brojek_88

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • LocationFGW

Napisano 18 styczeń 2017 - 21:49

Akurat jeśli chodzi o jedne tablice na cały "żywot" auta to nie uważam tego za dobry pomysł. Lepszym w moim mniemaniu rozwiązaniem jest wprowadzenie jednej tablicy dla użytkownika, czyli zmieniając auta nie zmieniasz tablic. No chyba że zmienisz powiat zamieszkania. Jedna tablica na kilka aut? Tez uważam że to dobre, jednak wtedy ubezpieczenie byłoby na właściciela a nie na samochód. A poruszać się danym autem mógłby tylko właściciel. Coś takiego chyba jest w UK.

#7 DziubeX

DziubeX

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 12:46

brojek_88 to jest też jeden z pomysłów, żeby na jedną tablicę, przypisaną właścicielowi, rejestrować kilka aut, a ubezpieczenie płacić tylko to najdroższe. 

#8 FXX

FXX

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 30 styczeń 2017 - 13:28

brojek_88 A co jest złego w pomyśle, żeby każdy samochód miał jedną tablicę na cały swój żywot w Polsce (oczywiście zakładając, że znikną wyróżniki powiatów)?

Jedna tablica na jednego użytkownika to imho nietrafiony pomysł, bo co z ludźmi, którzy mają 2 lub więcej samochodów zarejestrowanych na siebie? Będziesz przekładał wiecznie tablice z samochodu do samochodu? A co jak Ty pojedziesz jednym, a drugim żona będzie chciała gdzieś jechać drugim?

Pomysł z przypisaniem konkretnej tablicy do konkretnego samochodu jest imho najlepszy, bo przede wszystkim umożliwi zrezygnowanie z tych poronionych wyróżników powiatowych i spowoduje, że wreszcie nie trzeba będzie wiecznie jeździć do Wydziału Komunikacji w powiecie, w którym jesteś zameldowany - a to m.in. przez to coraz większa liczba osób kupujących samochody ma gdzieś przerejestrowanie go i jeździ na tablicach poprzedniego właściciela.

#9 guciowsk

guciowsk

AlPaszino

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • LocationĄckie

Napisano 09 luty 2017 - 17:52

W Australii tablica przypisana jest na stałe do auta i to się sprawdza

renault-service.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych