Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krzesło z fotela samochodowego

krzesło fotel

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 RoRo

RoRo

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 28 czerwiec 2014 - 15:05

Witam mam pytanie, robił ktoś może krzesło do domu z fotela samochodowego.
Chciałbym sobie takie zrobić tylko nie wiem jak zacząć.
Myślałem o czymś mniej więcej  takim:

http://czasnawnetrze...fotel_rover.jpg

Ale może być też inaczej, byłbym wdzięczny gdyby ktoś się ze mną podzielił radą lub podsunął jakiś ciekawy pomysł.
Fotel jest byłby z Fiata Marea Weekend lub z Mercedesa W123.

#2 szopen

szopen

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • LocationPłock

Napisano 28 czerwiec 2014 - 16:55

A nie prościej zrobić stojak taki, jak ma krzesło biurowe? :)

fiat_coupe_birth_1.jpg

#3 shaman

shaman

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • LocationDSW

Napisano 28 czerwiec 2014 - 17:16

Również zaopatrzyłbym się w dół od krzesła biurowego i bym zamontował, przynajmniej fotel byłby mobilny ;)

Car-drifting.gif

#4 RoRo

RoRo

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 28 czerwiec 2014 - 18:33

Również zaopatrzyłbym się w dół od krzesła biurowego i bym zamontował, przynajmniej fotel byłby mobilny ;)

Myślałem nad dołem od krzesła biurowego, ale czy to będzie stabilne, tzn czy fotel nie będzie się przewracał ?

#5 brojek_88

brojek_88

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • LocationFGW

Napisano 28 czerwiec 2014 - 19:16

Jak dla mnie to nie jest dobre rozwiązanie na krzesło biurowe ze zględu na wagę samego fotela, całość mogłaby się okazać niestabilna albo nawet niebezpieczna. A co do tego jak to zrobić to zacznij od narysowania sobie jak chciałbyś żeby wyglądał stelaż, patrzę na to zdjęcie które wstawiłeś i to bardzo fajny projekt więc móglbyć się na nim oprzeć. Nastepne zmierz rozstaw mocowań fotela, szerokość i długość fotela. Na tej podstawie wyliczysz ile mają mieć poszczególne rurki. Zmierz jakiś z foteli w domu na jakiej wysokości jest siedzisko pomoże to Ci ustawić swój fotel na takiej wysokości żeby był wygodny. W tym momencie masz już wszystkie wymiary. Kupujesz rurki i szukasz firmy która ma giętarkę to rur (firmy produkujące balustrady, ogrodzenia). W sklepie z artykułami metalowymi kupisz wszystkie potrzebne uchwyty i łączniki żeby to połączyć, są gotowe systemy do produkcji balustrad i na tym się możesz oprzeć. Jak już będziesz miał wszystko to zostanie Ci tylko poskładać klocki i pochwalić się tutaj jak Ci wyszło. A fotel koniecznie z W123 będzie bardziej luksusowo :)

#6 Shineray

Shineray

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 28 czerwiec 2014 - 19:36

Jakiś rok temu zrobiłem taki fotel.

588be18de746bf01m.jpg

Siedzenie pochodzi chyba z w124. Fotel jest stabilny, nie ma problemu z przewracaniem się, niestety jest trochę za wysoko i nogi lekko zwisają (wzrost ok. 176cm) ale radze sobie podkładając pod nogi praktyczny drewniany klocek :)

#7 RoRo

RoRo

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 28 czerwiec 2014 - 19:49

Jak dla mnie to nie jest dobre rozwiązanie na krzesło biurowe ze zględu na wagę samego fotela, całość mogłaby się okazać niestabilna albo nawet niebezpieczna. A co do tego jak to zrobić to zacznij od narysowania sobie jak chciałbyś żeby wyglądał stelaż, patrzę na to zdjęcie które wstawiłeś i to bardzo fajny projekt więc móglbyć się na nim oprzeć. Nastepne zmierz rozstaw mocowań fotela, szerokość i długość fotela. Na tej podstawie wyliczysz ile mają mieć poszczególne rurki. Zmierz jakiś z foteli w domu na jakiej wysokości jest siedzisko pomoże to Ci ustawić swój fotel na takiej wysokości żeby był wygodny. W tym momencie masz już wszystkie wymiary. Kupujesz rurki i szukasz firmy która ma giętarkę to rur (firmy produkujące balustrady, ogrodzenia). W sklepie z artykułami metalowymi kupisz wszystkie potrzebne uchwyty i łączniki żeby to połączyć, są gotowe systemy do produkcji balustrad i na tym się możesz oprzeć. Jak już będziesz miał wszystko to zostanie Ci tylko poskładać klocki i pochwalić się tutaj jak Ci wyszło. A fotel koniecznie z W123 będzie bardziej luksusowo :)

Bardzo dziękuje za pomocną radę, jak fotel wykonam to oczywiście się pochwale :D

#8 RoRo

RoRo

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 28 czerwiec 2014 - 19:50

Jakiś rok temu zrobiłem taki fotel.

588be18de746bf01m.jpg

Siedzenie pochodzi chyba z w124. Fotel jest stabilny, nie ma problemu z przewracaniem się, niestety jest trochę za wysoko i nogi lekko zwisają (wzrost ok. 176cm) ale radze sobie podkładając pod nogi praktyczny drewniany klocek :)

A gdy go trochę rozkręcisz tzn żeby był bardziej na leżąco to się nie przewraca ?

#9 Shineray

Shineray

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 28 czerwiec 2014 - 19:56

Cały czas jest stabilne.

#10 RoRo

RoRo

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 28 czerwiec 2014 - 19:59

Cały czas jest stabilne.

Ok, dzięki :)

#11 RobekDG

RobekDG

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 7 postów
  • LocationDąbrowa Górnicza

Napisano 06 lipiec 2014 - 15:31

Również mam taki fotel.       Sam fotel z e46 podstawa z krzesła biurowego.     Wszystko stabilne i bez najmniejszych kłopotów mobilne.
Jedyna wada to ciężar całości.

Za to jaka wygoda :)               Najistotniejsze o czym należy pamiętać to środek ciężkości !!!

#12 RoRo

RoRo

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 06 lipiec 2014 - 20:12

Również mam taki fotel.       Sam fotel z e46 podstawa z krzesła biurowego.     Wszystko stabilne i bez najmniejszych kłopotów mobilne.
Jedyna wada to ciężar całości.

Za to jaka wygoda :)               Najistotniejsze o czym należy pamiętać to środek ciężkości !!!

I właśnie trzeba znaleźć dobry środek ciężkości, wydaje mi się że na stelażu będzie "bezpieczniej" ale dziękuje za rade przemyślę, na pewno z podstawą od krzesła biurowego będą mniejsze koszty :D 

#13 michcio1012

michcio1012

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 lipiec 2014 - 08:44

Ja mam fotel z Pontiaca Trans Sport, on jest na takich metalowych podstawach. Wtedy tylko przykręciłem do fotela drewniane kantowniki, do kantowników kółka kupione w sklepie meblowym po 2,50zł i gotowe.

#14 karolmop

karolmop

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 lipiec 2014 - 16:21

Z tym środkiem cięzkości to jak sprawdzaliście? Ustawiliście jedną optymalną pozycję i pod nią ustawialiście stelaż, czy np. raz pionowo, potem pod kątem, leżąco i z tych 3 jakąś średnią czy coś? 

#15 Shineray

Shineray

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 25 lipiec 2014 - 13:56

Kilka dni temu obniżyłem mój fotel a przy okazji zrobiłem nową podstawę a jest nią felga 13" z dospawanymi kółkami.

ef2895b254984fedm.jpg

#16 RoRo

RoRo

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 26 lipiec 2014 - 05:31

No no... muszę powiedzieć że ciekawie to wygląda. Też myślałem nad felgą jako podstawą, ale najpierw muszę kupić fotel, a ostatnio nie miałem czasu i chęci, ale od przyszłego tygodnia prace ruszą ;)

#17 pawel694

pawel694

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 440 postów
  • LocationKraków

Napisano 09 sierpień 2014 - 22:39

Na podobnej konstrukcji z kumplem robiłem dwa fotele i kanapę ale do niskiego stolika. Do komputera lepsza będzie jak koledzy wyżej napisali podstawa od fotela biurowgo, im większy rozstaw kółek bedzie można bardzie się pochylić do tyłu

Powodzenia

Alfa Romeo 166 2.4JTD

Fiat Punto MK I 1.4 GT Turbo

Honda Accord CD7 Coupé 2.2

VW Golf MK II 1.8GT LPG - Sprzedany

#18 Marcin438

Marcin438

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 wrzesień 2014 - 20:47

Pomysł z felgą jest bardzo fajny ale jeszcze fajniej było by gdyby to była wypolerowana alufelga jakaś 17. ( ale wiadomo koszty) 

#19 Kaczogrod758

Kaczogrod758

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 30 listopad 2014 - 13:36

Nie wiem, czy to było by dobre rozwiązanie, ale dla osób które bały by się czy fotel się nie będzie wywracał proponowałbym zawieszenie odważników na przedniej części podstawy fotela. Zamocować uchwyty i na to położyć/przyczepić coś cięższego. Ewentualnie można zamontować fotel bliżej tylnej krawędzi siedziska. Nie wiem tylko czy dobrze kombinuje i czy ewentualnie nie można by tego zrobić po prostu prościej.  :P

#20 Pypyrypy

Pypyrypy

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 17 listopad 2016 - 19:10

Dobre porady nie są złe, w przyszłości chciałbym ogarnąć sobie też fotel do domu z BMW E46 Coupe ;) Zobaczymy co czas pokaże :P

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: krzesło, fotel

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych