Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki alkomat do ok 500 zł?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 regis

regis

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 20 maj 2015 - 17:59

Witam. Noszę się z zamiarem kupna solidnego alkomatu. Chciałem przeznaczyć na ten cel ok 500 zł. Chcę aby takie urządzenie było pewne, tak żebym miał 100 % pewności że mogę jechać. Jeżdżę dość często, więc chcę aby taki alkomat mi posłużył dłuższy czas. Czy możecie coś polecić, coś czego używacie i się sprawdziło?

#2 halill

halill

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 23 maj 2015 - 10:53

W tym budżecie spokojnie coś sensownego znajdziesz, dobre są alkohity, w tej cenie to pewnie uda Ci się kupić X5. Tutaj masz dobry ranking http://www.alkomat.com/porownanie.htm

#3 vanos320

vanos320

Ojciec Dyrektor

• Weteran shoutboxa
  • PipPipPip
  • 1411 postów
  • LocationTwardogóra

Napisano 23 maj 2015 - 15:17

Chyba kolego pomyliłeś działy. 

Przenoszę do odpowiedniego, Juru

Najważniejsze to być szczęśliwym i nieważne, jaką diagnozę postawi psychiatra

401255352643.gif

#4 regis

regis

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 24 maj 2015 - 16:25

Chyba tak, dzięki. :) A co do alkomatu to do czy duża jest różnica jeśli chodzi o x5 a x50, bo cenowo jak wynika z tego linku to ok 150 zł. Chodzi mi o to czy jak się sprawdza taki x5? Czy lepiej dołożyć i kupić taki x50, bo wtedy kalibracja jest w cenie? 

#5 hank

hank

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 82 postów

Napisano 18 czerwiec 2015 - 09:43

Szukaj też markowych urządzeń które jak np Sentech. Jest to firma która dostarcza m. in. alkomaty dla policji (te ich słynne żółte alkomaty). Ale do użytku prywatnego w zupełności wystarczy np Sentech Al-7000. Na motointegrator dostępny jest w cenie 226 zł/sztukę. Dorzucają do niego kalibrację na jeden rok za free. Tutaj masz jego specyfikację: https://www.motointe...libracja-gratis

#6 Jopek

Jopek

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 sierpień 2015 - 21:36

Czesc
Ostatnio duzo czytalem na temat alkomatow i jak je wybrac. Przegladalem fora i natkanalem sie na taki  poradnik . Naprawde polecam, gdyz wszystko jest bardzo szczegolowo opisane i bardzo ulatwi to wybor pierwszego alkomatu.
Pozdr

#7 skrzypek

skrzypek

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 sierpień 2015 - 12:36

Według mnie w miarę dobre alkomaty zaczynają się od 300 - 400 zł, dla porównania taki policyjny http://www.iparts.pl...ow-1200779.htmlkosztuje 1500zł, to chyba mówi samo za siebie.

#8 motofanVW

motofanVW

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 wrzesień 2015 - 07:04

Zdecydowanie polece jak kolega wyżej Sentech Al-7000. Tani, łatwy w obsłudze i nigdy mnie nie zawiódł :) częste użytkowanie też mu nie straszne :P

Najtańsza wypożyczalnia samochodów autow5minut.pl w Białymstoku. Oferowane samochody : Seat Leon, Opel Insignia, KIA Optima, Sportage i inne. Ceny już od 100 zł. Sprawdź!

#9 tom256

tom256

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 10:22

Chyba też sobie sprawię jakiś droższy, bo te które używałem, były... liche :) ale chyba warto inwestować, jak często jeżdżę na delegacje :D

#10 Jopek

Jopek

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 listopad 2015 - 20:47

Witam

Chcialem sie zapytac do byscie polecili na dzien dzisiejszy do 500pln. Temat ma juz pol roku i pewnie sie sporo pozmienialo. Przegladalem ostatnio oferte tutaj http://www.bron.pl/alkomaty i za 400-500pln wcale nie ma takiego szalu. Warto wogole za tyle brac, czy cos tanszego? Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

#11 Gregorek121

Gregorek121

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 09:51

Polecam  Alkomat elektrochemiczny Fit Alco GRAFIT.

Dane techniczne :

- rodzaj czujnika: elektrochemiczny IV generacji
- zakres wskazań: 0 do 4,00 promili
- dokładność: +/- 0.005% BAC przy 0.050% BAC
- czas gotowości do pracy: 35 s
- czas przeprowadzania pomiaru: 5 s
- czas uzyskania wyniku z badanej próbki powietrza: do 35s
- wyświetlacz LCD z dwukolorowym podświetleniem
- wymiary: 125 x 56 x 24 mm
- masa: 131 g ( z baterią )
- kalibracja: co 6 miesięcy

#12 Sevcenko

Sevcenko

Advanced Member

• Moderator
  • 193 postów
  • LocationGliwice/Molde Norwegia

Napisano 23 listopad 2015 - 21:05

Polecam znaleźć dziewczynę. Bardzo wysoka dokładność pomiaru stężenia alkoholu sięgająca 0,00000001 promila nawet z dużej odległości. Może gabarytowo niezbyt poręczna, ale do bagażnika się zmieści. Nie wymagana kalibracja. Wadą są dosyć duże koszty utrzymania. Za 500zł można znaleźć dobrej klasy jednorazówkę

3b5970d400585.png

Oni zamiast Mózgów mają tylko szary puch, który przez pomyłkę został wdmuchnięty w ich głowy. Oni po prostu nie myślą.

•  

#13 regis

regis

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 27 listopad 2015 - 18:46

Długo to trwało, ale w końcu zdecydowałem się. Wybór padł na Alkohit X50, chociaż też kusił też Sentech al-9000. Ale przeważyła darmowa kalibracja na gwarnacji. Opcja z dziewczyną też dobra, ale żona jest jednak skuteczniejsza. Niestety wymaga kalibracji, dość częstej:)

#14 spejson

spejson

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 25 kwiecień 2017 - 20:04

muszę się dołączyć do szczęśliwych posiadaczy Alkohita. Mam model X60. Na imprezie jest jedną z atrakcji. Wiadomo faceci lubią się sprawdzać. A tutaj jest lejek nie tradycyjny ustnik, dzięki czemu można wielokrotnie użytkować. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych