Skocz do zawartości

Zdjęcie

LPG do Suzuki Vitara 1.6 benzyna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 reniek

reniek

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 09 kwiecień 2015 - 20:04

Jaką instalację gazową założyć do Suzuki, proszę o porady?

#2 orionek65

orionek65

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisano 10 kwiecień 2015 - 18:04

Jeśli chcesz bezawaryjną i bezobsługową instalacje to polecam BRC Sequent 24.11. Mam taką w swojej a4 1.8T i polecam

#3 regis

regis

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 11 kwiecień 2015 - 12:21

Jeśli chcesz bezawaryjną i bezobsługową instalacje to polecam BRC Sequent 24.11. Mam taką w swojej a4 1.8T i polecam

Bezobsługowa to ona tak do końca nie jest, tzn. są pewne rzeczy o których należy pamiętać np wymiana filtrów tak mniej więcej co 15 tys. km, regularne kontrole, więc warto założyć u dobrego fachmana w okolicy - ale wybór jak najbardziej ok.

#4 matiqq

matiqq

Były Admin

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 79 postów
  • LocationGermany

Napisano 14 kwiecień 2015 - 20:55

Bezobsługowa czyli bez udziwnień i dziwnych akcji "regulacji", chyba.  :D

Tak jak wyżej, BRC lub taniej, a na tym samym (dla normalnego samochodu i kierowcy) poziomie - STAG.

PS. Jakie okolice?

#5 reniek

reniek

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 09:53

Okolice Białegostoku. Zastanawiam się na instalacją BRC, tylko na co zwrócić uwagę przy wyborze i jak to zrobić?

#6 orionek65

orionek65

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 20:09

Najważniejszy jest gazownik. Do twojego auta będzie brc sequent 24.11 reduktor genius mb 1500 wtryski pomarańczowe.

#7 regis

regis

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 22 kwiecień 2015 - 06:41

Jeśli ta instalacja i okolice Białegostoku to polecam Ci  PUH Jurand S.C. A. Leszczyński, H. Miroń ul. Składowa 11, Białystok chyba że masz bliżej do Moniek to tam też jest dobry gazownik od BRC - Gastronic G. Litwin

#8 reniek

reniek

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 20 maj 2015 - 14:00

Znalazłem ten zakład http://www.lpg-brc.p...z.php?name=0690 w Białymstoku, i mam zamiar się umówić na montaż. Ktoś coś podpowie o instalacji i czy BRC będzie dobra.

#9 regis

regis

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 20 maj 2015 - 17:18

Będzie dobra. Dobrze wyregulowana będzie Ci dobrze służyła, tak jak i mi. Tak jak pisaliśmy wyżej jest bez żadnych udziwnień. :) Dobre zakłady już miałeś podane czy przeze mnie czy w linku. Tam Ci dobiorą odpowiednią instalację do silnika, bo jest ich kilka. A instalacja jest naprawdę dobrej jakości, o czym może świadczyć fakt, że jest najczęściej wybieraną instalacją do nowych samochodów bez utraty gwarancji producenta. Pamiętaj tylko o dbaniu o układ zapłonowy w aucie, wymianie filtrów itp. Także śmiało gazuj i podróżuj tanio. :)

#10 orionek65

orionek65

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisano 21 maj 2015 - 17:18

Zakładaj i oszczędzaj.  :)

#11 reniek

reniek

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 23 czerwiec 2015 - 17:49

Założone i po pierwszych jazdach muszę powiedzieć iż wszystko jest ok :) , oszczędności są :) . A sama obsługa w wybranym warsztacie była bardzo profesjonalna , jeszcze trochę kilometrów do przeglądu serwisowego zostało ;) .

#12 jasek

jasek

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 14:43

I jak wrażenia po pierwszych testach ?

#13 reniek

reniek

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 12:07

Jeżdżę i musze powiedzieć , że wszystko jest OK :) , kilometry lecą jeszcze trochę zostało do przeglądu przy takim przebiegu gdzieś w okolicach lutego . Muszę pochwalić warsztat jeszcze raz i możecie śmiało zakładać tą LPG do swoich Vitarek ;) .

#14 Agaand

Agaand

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 12 grudzień 2016 - 17:14

Witam, jestem tu nowa. Mam Vitarę 1,6 120 KM,  rocznik 2016 i mam pytanie, czy warto założyć gaz, a jeśli już ktoś jeździ na gazie - to jak się samochód sprawuje? Czy rzeczywiście trzeba będzie wymieniać  za jakiś czas głowicę? 

Dziękuję za wszelką pomoc

#15 Folley96

Folley96

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisano 12 grudzień 2016 - 23:06

Ja polecam STAGA, w rodzinie kilka aut już ma tę instalację, kilka znajomych ją przerobiło i jest wszystko ok o ile dba sie o filtry i regulacje :)

"Drifting wziął się z ulicy i chciałbym aby tu pozostał" - Jakub "Musk" Tatara

2j1swg6.gif

#16 Juru

Juru

Advanced Member

• Moderator
  • 435 postów
  • LocationMazury- Pisz, Gdynia

Napisano 13 grudzień 2016 - 18:40

czy warto założyć gaz?

Zależy ile km rocznie robisz, ale generalnie tak, tym bardziej do nowego auta ;)

a jeśli już ktoś jeździ na gazie - to jak się samochód sprawuje?

Sprawuje się normalnie, pracuje tak samo jak na benzynie, w mocy również nie ma różnicy o ile jest dobra instalacja.

Czy rzeczywiście trzeba będzie wymieniać  za jakiś czas głowicę?

Skąd taka informacja? O ile silnik nadaje się do założenia instalacji gazowej, czyli nie ma np. ceramicznych gniazd zaworowych w głowicy to nie rozumiem skąd obawa :)

Od siebie również polecam LPG na sterowniku Staga, mam dwa auta z instalacją tej firmy i nic złego się nie dzieje. Jedynie jak ktoś Wam zaproponuje montaż wtryskiwaczy firmy Valtek to zmieniajcie od razu gazownika.

#17 Agaand

Agaand

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 14 grudzień 2016 - 10:31

dzięki za pomoc

#18 regis

regis

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 16:21

czy warto założyć gaz, a jeśli już ktoś jeździ na gazie - to jak się samochód sprawuje? Czy rzeczywiście trzeba będzie wymieniać  za jakiś czas głowicę?

Zdecydowanie warto. Podejrzewam, że skoro auto nowe to będziesz chciała nim trochę pojeździć a montaż instalacji zwróci Ci się po ok 20 tys. km. Auto będzie sprawować się normalnie. Jak instalacja będzie dobrze założona to nawet nie zwrócisz uwagi czy jedziesz na beznyznie czy na LPG.Co do głowicy:) będziesz musiała sprawdzać co jakiś czas luzy zaworowe, żeby zapobiec ich wypalaniu, a co za tym idzie zapobiec remontowi głowicy. Jak często to powinien powiedzieć Ci gazownik, ale z reguły robi się to co ok 30-40 tys. km. O ile dobrze kojarzę to w tym silniku są tzw. szklanki. Co do samej instalacji to w zależności od montera, w czym się czuje dobrze. Z własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć BRC, sam mam taką instalację nie nie narzekam na nic. Co 15 tys. przegląd i wymiana filtrów.

#19 spejson

spejson

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 kwiecień 2017 - 18:52

mam instalację BRC w swoim samochodzie i jestem z niej zadowolony. Zrobione już 30 tysięcy i zero problemów. Więc dołączam się do grona osób polecających BRC.

#20 kalina

kalina

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 3 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2017 - 15:53

Widać że dystrybutor BRC dba żeby w internecie było głośno o jego instalacjach.

Pozdrawiamy dział sprzedaży.

Taki chamski marketing szeptany uprawiacie na wszystkich forach motoryzacyjnych.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych