Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mycie plastików w środku, dbanie o lakier

konserwacja plastiki wnętrze srodek sprzatanie blysk

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 e21Dream

e21Dream

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 74 postów

Napisano 21 marzec 2015 - 16:01

Siema. Mam do was pytanie. Jeszcze nie mam swojego samochodu, ale bardzo dbam o Scenica rodziców i chciałbym się zapytać jak myjecie plastiki we wnętrzu? Chodzi mi o te np. przy progach, które łatwo brudzą się butami, a że są chropowate to trudno je umyć. Gąbka i jazda, czy da się to jakoś ułatwić?

Jak dbać o skórę? W kilku miejscach jest porysowana i da się to jakoś ogarnąć tanim kosztem? I ogólnie jakich środków używacie, co one powodują?

Kiedyś samochód był bardzo porysowany to kupiłem pastę do polerowania max auto chyba, czy jakoś tak się to nazywało i efekt był dobry, ale ona miała w sobie drobne ziarenka i czy gdybym chciał np. co 2 miesiące go wypolerować to właśnie tą pastą, czy może lepiej woskiem samym?

#2 nitro997

nitro997

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisano 21 marzec 2015 - 16:21

Hej, ja auto czyszczę Vinetem, taki płyn do tworzyw, plastików itp.  :) Drogi jest ale cóż, baaardzo wydajny.  :P Wystarczy ci ręcznik papierowy i każde zabrudzenie schodzi nie ważne czy to smar, błoto czy coś innego.  :) Plastiki są czarne, jak nowe.  :) Co do skóry to polecam mydełka żeby wyczyścić a na koniec zaimpregnować pianką do skóry (taka milutka i delikatna w dotyku jest). Jeśli masz spękaną czy coś to polecam ci coś do renowacji skóry, są różne pasty itp. Moje auto akurat było baaardzo porysowane i musiałem robić kosmetykę praktycznie całego auta, co nie co musiałem pomalować i przyznam, że musiałem zrobić polerkę.  ;) Ostatni raz auto  robiłem pod koniec października i do tej pory jest lusterko, a polerkę robiłem pastą 3M fast cut i miękką czarną gąbką z polerką.  :) Na to wosk i gitara.  ;)

#3 e21Dream

e21Dream

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 74 postów

Napisano 22 marzec 2015 - 13:31

Tylko da radę to polerować ręcznie? I potem co jakiś czas już tylko woskowanie?

A masz linki do tych mydełek? Bo jutro zapytam w sklepie motoryzacyjnym, ale jego wyposażenie zostawia bardzo dużo do życzenia.

Do plastików nie chce czegoś drogiego, bo to jednak nie mój samochód, a tylko ja o niego tak dbam i co jakiś czas będę musiał to mycie powtarzać, ale zobaczę czy jakbym założył szczotkę taka nie za twardą, albo gąbkę to czy by dało radę.

#4 nitro997

nitro997

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisano 22 marzec 2015 - 15:30

Jeśli masz dobrą parę w rękach to ok, a tak na serio to trzeba obrotów by ładnie zrobić i dobrą pastę i bez hologramów. Tylko nie przesadzaj z obrotami, bo lakier stopisz. Brat kupował takie mydełko, ale wystarczy ci przynajmniej na rok.  :) http://allegro.pl/av...5170223892.html To się czyści za pomocą miękkiej szmatki z ciepłą wodą, a na koniec jak powyciera się tapicerkę daje się piankę impregnującą. Skóra jest cudowna w dotyku. A piankę jaką brat używał to nie wiem, ale chyba marki plak była. Tak samo buty nieraz czyściłem, fajna sprawa.  :D Co do tego płynu do plastików to masz rację, sam bym tyle nie dał. Brat się zajmował kiedyś czyszczeniem aut, jak go dorwę to się spytam czym tanio i łatwo wyczyścić plastiki.

#5 tobiasz_m

tobiasz_m

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 maj 2015 - 10:58

Ja używam do tego płynu Katopol VC 171 marki Voigt. Co prawda, nie jest docelowo przeznaczony do mycia aut, ale sprawdza się fantastycznie.  :)

#6 mrss

mrss

Member

• Motozakręcony
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 18 październik 2015 - 10:18

A stosował ktoś z was glinkę do czyszczenia lakieru z trudno usuwalnego brudu? Zdaje to egazmin?

#7 cukiernick

cukiernick

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisano 18 październik 2015 - 15:06

Glinką usuniesz nalot z żywic itd. Po takim zabiegu lakier jest o wiele gładszy(nie ma chropowatej struktury, która powstaje przez nalot z żywicy z drzew itd.) i wygląda na czystszy. :) Pamiętaj o odpowiednim lubrykancie do glinkowania, np woda z kropelką szamponu do auta.

Tak wyglada częsciowo oczyszczony kołpak za pomocą glinki i zielonej Tugi.

#8 hank

hank

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 82 postów

Napisano 19 październik 2015 - 04:56

Glinka samochodowa ma dosyć szerokie zastosowanie. Generalnie dobry wynalazek, bo nie wszystko udaje się usunąć przy pomocy mycia czy nawet przy pomocy maszyny polerskiej.

Tutaj masz info: http://www.autotydzi...k-ja-uzytkowac/jak nalezy ją właściwie używać.

#9 SpookyAga

SpookyAga

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • LocationCz-wa

Napisano 19 październik 2015 - 13:39

Ja kupiłam glinkę i użyłam jej przed woskowaniem Hondy. Większej różnicy w gładkości lakieru nie czułam, dlatego, że lakier był świeży i jeszcze bez syfów :) Niedawno glinkowałam jednak lakier, który jest z 1997roku i byłam zachwycona rezultatem, może wrzucę foty jaka jest różnica w zachowaniu lakieru-dachu nie glinkowałam i świetnie widać różnicę :) W dotyku jest taki gładziutki... a przed był jak drobny papier ścierny :P

• cukiernick lubi to

45658.jpg

#10 DanielewiczE

DanielewiczE

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 12:47

Siema. Mam do was pytanie. Jeszcze nie mam swojego samochodu, ale bardzo dbam o Scenica rodziców i chciałbym się zapytać jak myjecie plastiki we wnętrzu? Chodzi mi o te np. przy progach, które łatwo brudzą się butami, a że są chropowate to trudno je umyć. Gąbka i jazda, czy da się to jakoś ułatwić?

Jak dbać o skórę? W kilku miejscach jest porysowana i da się to jakoś ogarnąć tanim kosztem? I ogólnie jakich środków używacie, co one powodują?

Kiedyś samochód był bardzo porysowany to kupiłem pastę do polerowania max auto chyba, czy jakoś tak się to nazywało i efekt był dobry, ale ona miała w sobie drobne ziarenka i czy gdybym chciał np. co 2 miesiące go wypolerować to właśnie tą pastą, czy może lepiej woskiem samym?

Jeśli chodzi o elementy plastikowe to wybór jest tak duży, że możesz sobie wybierać i przebierać. Ja generalnie zakupy w tym temacie robię przez internet.
Są ciekawe produkty do samego czyszczenia, jak i renowacji plastików. Możesz też kupić środki typowo ochronne i konserwujące.
Co do wosku - różnie z tym bywa. Ja bym na Twoim miejscu skupił się jednak na wyborze czegoś dla siebie z artykułów typowo konserwujących i zabezpieczających elementy plastikowe.
Sam używam tego produktu http://kenochem.pl/s...pt-hy-lite.html i jak dla Mnie, jest on nie tylko bardzo skuteczne ale i niezwykle wydajny, choć cena też jest dość spora.

Użytkownik DanielewiczE edytował ten post 22 luty 2016 - 07:47

#11 Oryginaalny

Oryginaalny

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 5 postów
  • LocationWrocław

Napisano 30 listopad 2016 - 15:42

Ja osobiście używam środka typu APC firmy ADBL. Bardzo polecam, rzadko używam środków stricte przeznaczonych do plastików. Pozdrawiam.

#12 Folley96

Folley96

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisano 01 grudzień 2016 - 21:28

Polecam środki z ADBL czy TuningKingz jest kilka jeszcze dobrych polskich marek które produkują kosmetyki do samochodów. Przed każdym "polerowaniem" lakieru trzeba go odpowiednio przygotować. Glinkowac, odtłuścić, usunąć smołe itp. Potem dopiero przejechać cleanerem lub pastą ścierną i nawoskować będą świetne efekty. Na YT jest użytkownik SWAG TV który pokazuję jak to robić :) Do przecierania plastików po umyciu polecam irchę :)

"Drifting wziął się z ulicy i chciałbym aby tu pozostał" - Jakub "Musk" Tatara

2j1swg6.gif

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: konserwacja, plastiki, wnętrze, srodek, sprzatanie, blysk

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych