Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiana koloru auta - oklejanie folią

folia kamuflaż

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 AdimirAE86

AdimirAE86

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 92 postów
  • LocationEPD/EZG

Napisano 18 luty 2015 - 19:35

Witam. Jako iż wiosna się zbliża wpadł mi do głowy pomysł aby troszkę wyróżnić mojego Passata z tłumu i myślę aby go okleić folią aby przypominała wojskowy kamuflaż. Jakie są koszta tego zabiegu, przeglądałem wiele stron, ale żadna nie dała mi odpowiedzi na moje pytania. Może ktoś już oklejał swój samochód i wie co i jak z tym od strony technicznej.

INITIAL-D03.jpg

#2 Jackass89

Jackass89

Advanced Member

• Moderator
  • 515 postów
  • LocationWarszawa/Rzym

Napisano 19 luty 2015 - 00:53

Ceny w zależności od regionu i samej firmy oklejającej (co za tym idzie jakości usługi i samych materiałów) to rząd mniej więcej 1000zł do nawet 10000zł (jak nie więcej). Teoretycznie najlepiej to zrobić samemu, ale raz że to na prawdę dużo roboty (samo oklejenie to pikuś, przygotowanie do oklejenia to bite parę(naście) godzin pracy), a dwa że jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, to trochę materiału pomarnujesz. Jeśli chodzi o oklejone auto to od strony technicznej jeśli folia jest dobra, to nie ma się zupełnie o co martwić. Co prawda tylko lusterka i kilka elementów, ale od 3 lat mam na Meganie i nie narzekam. Na mojej byłej Astrze lusterka są oklejone od jakiś 6 lat i także śladów zużycia brak - a auto mimo że już nie moje, to raz na jakiś czas widuję.

Myślę, że jeśli jesteś przekonany co do oklejenia, to najlepiej poszukać kogoś kto dopiero rozkręca taki biznes. Jasne, gwarancji Ci pewnie nie da, ale zrobi po kosztach w ramach szkolenia się.  ;)

"Mess with the best, die like the rest"

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope" - W. CHURCHILL

jcksinst.png

111211762858beaa51aafea.jpg

#3 brojek_88

brojek_88

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • LocationFGW

Napisano 05 kwiecień 2015 - 17:47

Koszta są takie jak pisze jackass, zróżnicowane. Jeśli chcesz kamuflaż to będzie to folia drukowana. Jeśli chcesz to zrobić sam to koszt może finalnie wyjść podobny do kosztu oddania do firmy bo jeśli jeszcze tego nie robiłeś to zużyjesz trochę więcej folii. Generalnie jakbyś miał do mnie bliżej to moglibyśmy zadziałać z tematem. O oklejeniu za 1000 czy 2000 możesz zapomnieć jeśli ma to być dobrze zrobione.

#4 Jackass89

Jackass89

Advanced Member

• Moderator
  • 515 postów
  • LocationWarszawa/Rzym

Napisano 05 kwiecień 2015 - 22:21

W 1000zł można się zamknąć jeśli:

A. Okleja się samemu i ma się w tym już jakąś wprawę - może zależy od szybkości uczenia się, ale wydaje mi się, że kilka konsol, obudów lusterek itp elementów powinno starczyć do ogarnięcia właściwości folii i tego jak się z nią posługiwać

B. Okleja znajomy i nie zedrze dużo za robociznę

C. Znajdujesz gościa który startuje z tym biznesem i robi na początek kilka projektów do portfolio

D. Znajdujesz firmę która przy okazji oklejenia chce Ci dać reklamę na powiedzmy rok - podpisujecie umowę i w zamian za określony czas wożenia lep na szybach/karoserii cena usługi jest dużo tańsza. Znajomy tak furę oklejał i w sumie dobrze na tym wyszedł.  ;)

E. Podciągasz się pod większe zamówienie i np. ze znajomymi w 5-10 osób oklejacie auta - można baaardzo korzystne warunki finansowe ustalić.  ;)

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope" - W. CHURCHILL

jcksinst.png

#5 shaman

shaman

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • LocationDSW

Napisano 06 kwiecień 2015 - 11:35

Cena też zależy od jakości folii, dokładności olejenia no i ile tej folii pójdzie na samochód. Zapłacisz taniej jeśli okleją Ci powierzchownie, a drożej jeśli okleją każdy zakamarek. Kolega oklejał niedawno swoją A8 (poszło coś koło 21m folii na auto), folia ma 7 czy 8 lat gwarancji (nie pamiętam producenta), oczywiście oddał to specjalistom i to było oklejenie dokładne, każdy zakamarek nawet drzwi były zdejmowane. No i cena wyniosła 6 tyś ;)

Car-drifting.gif

#6 Jackass89

Jackass89

Advanced Member

• Moderator
  • 515 postów
  • LocationWarszawa/Rzym

Napisano 06 kwiecień 2015 - 15:23

Znaczy no ja mówię o oklejeniu powierzchownym, bez wnęk itd - takie podstawowe oklejanie folią firmową ze średniej półki. Jakimiś chinolami to pewno i w 300zł by się zamknęło ;) No i wiadomo, że im dokładniej tym drożej. A jak mówisz o zdejmowaniu drzwi to już mega dokładne oklejanie, czyli podejrzewam, że max 5% oklejonych aut jest tak przygotowywanych. Zazwyczaj ponad to co jest widziane jest zakładka z 5mm w szczelinę i tyle - że np. przy otworzeniu drzwi widać na słupkach oryginalny kolor. 

jcksinst.png

#7 brojek_88

brojek_88

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • LocationFGW

Napisano 06 kwiecień 2015 - 16:41

W 1000 zł nie zmieścisz się z materiałem jeśli ma być dobry nie mówiąc już o robociźnie nawet początkujący wrapper czy reklamowiec nie zrobi tego za darmo. A jeśli jakość materiału schodzi na dalszy plan to uda się, ale tylko straceniec zrobi to za takie pieniądze, albo ktoś kto nie potrafi liczyć ile to trwa i ile kosztuje jego praca. Folia chinol na auto wielkości Peugeota 306 to wydatek rzędu 600 zł, więc jeśli ktoś za 400 zł oklei takie auto to ja bym nie chciał tego później oglądać. Całkiem pomijam kwestie przygotowania auta pod kątem lakierniczym, bo to tez kosztuje.
Cennik jednej z lepszych firm która się tym zajmuje w PL zaczyna się od 3000 netto, a usługa o jakiej mowa w tym temacie nie znajduje się na początku cennika.

#8 undercover

undercover

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 22 kwiecień 2015 - 13:42

Witajcie,

Kolego AdimirAE86 - sprawdź temat http://motokiller.pl...w-car-wrapping/

Koledzy brojek_88, Jackass89 i shaman mają bardzo dużo racji.

Po pierwsze, jeśli to ma być dobrze zrobione to potrzebujesz folii wiodących producentów, którzy gwarantują jej jakość. Koszty wahają się znacznie  również w zależności od wybranego koloru (a jest ich mnóstwo), ale tak jak w temacie z działu komercyjnego - my możemy zrobić to stosunkowo tanio, a na pewno solidnie. 

www.undercover.pl    -  car wrapping  -  zmiana koloru auta folią  -  reklama  -

#9 brojek_88

brojek_88

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • LocationFGW

Napisano 22 kwiecień 2015 - 21:37

Witajcie,

Kolego AdimirAE86 - sprawdź temat http://motokiller.pl...w-car-wrapping/

Koledzy brojek_88, Jackass89 i shaman mają bardzo dużo racji.

Po pierwsze jeśli to ma być dobrze zrobione to potrzebujesz folii wiodących producentów, którzy gwarantują jej jakość. Koszty wahają się znacznie  również w zależności od wybranego koloru (a jest ich mnóstwo), ale tak jak w temacie z działu komercyjnego - my możemy zrobić to stosunkowo tanio, a na pewno solidnie. 

Nie wiem kogo mniej szanujecie dając taką ofertę, siebie czy konkurencję.

#10 undercover

undercover

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 07:05

Zamiast wydawać tysiące złotych na reklamę w sieci wolimy zrobić taką promocję, która rzeczywiście nie jest dla nas zbyt korzystna finansowo, ale mamy nadzieję, że będzie skuteczna. Zadowolony klient to najlepsza reklama.  :)

www.undercover.pl    -  car wrapping  -  zmiana koloru auta folią  -  reklama  -

#11 brojek_88

brojek_88

Advanced Member

• Motozakręcony
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • LocationFGW

Napisano 23 kwiecień 2015 - 08:34

No to już bardziej do mnie dociera.

#12 undercover

undercover

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 24 kwiecień 2015 - 07:49

Wiesz koszt dobrej folii to około 2k + 500zł netto za tak zwaną robociznę to ciągle dla niektórych za dużo...

#13 wopaten

wopaten

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 sierpień 2017 - 08:21

Trwałość do 5 lat i tanie wykonanie na http://studio24sc.pl...anie-samochodu/

#14 Damiannno1

Damiannno1

Newbie

• Motozakręcony
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 11:44

Super pomysł! Ja też niedawno oklejałem swoje BMW. Wpadła mi oferta z RACINGLOGISTICS w Nadarzynie - fajnie to zrobili, polecam! :)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: folia, kamuflaż

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych